Lutowe nowości w Kinie Iluzjon

Lutowe nowości w Kinie Iluzjon

image

Pełna informacja o repertuarze w Kinie Iluzjon jest do znalezienia na stronie kina. Rozpiska najbliższych seansów w naszym kinie znajduje się w kalendarzu w zakładce WYDARZENIA.
Chleb i sól, reż. Damian Kocur, 99 min, 2022, Polska

Upalne lato, leniwie płynący czas, hip-hopowy freestyle, chłopaki z tatuażami i zalotne dziewczyny, z którymi lepiej nie zadzierać. Tak właśnie wygląda miejsce z czasów młodości, do którego wraca Tymek – student warszawskiej Akademii Muzycznej przygotowujący się do rozpoczęcia światowej kariery jako pianista. Jest tu też jego matka oraz brat Jacek i koledzy z dawnych dni przesiadujący na osiedlu. Tymek pojawia się tu jednak tylko na chwilę – po wakacjach rusza na zachód Europy, gdzie otrzymał stypendium.

Ta krótka wizyta w zupełności wystarczy, aby poznał centralny punkt spotkań lokalnej młodzieży jakim jest nowo powstały bar z kebabem. Chłopaki z osiedla dobrze żyją z obcokrajowcami, ale są drobne wyjątki. Z czasem konflikt zaostrza się. Spirala strachu i zagrożenia zaczyna się nakręcać, a Tymek znajdzie się w samym jej centrum.

Opis dystrybutora


Plan projekcji:

3.02, godz. 18.00

4.02, godz. 20.00

5.02, godz. 17.00

6.02, godz. 20.00

7.02, godz. 18.00


Aftersun, reż. Charlotte Wells, 98 min, 2022, USA, Wlk. Brytania

Młody ojciec Calum (Paul Mescal) i jego córka Sophie (Frankie Corio) wyjeżdżają razem do tureckiego kurortu. Podczas wspólnych wakacji stają się sobie bliżsi niż kiedykolwiek. Małe-wielkie arcydzieło, czuły jak C'mon, C'mon, chwytający za serce jak The Florida Project film produkcji nagrodzonego Oscarem Barry'ego Jenkinsa (Moonlight).

Opis dystrybutora


Plan projekcji:

3.02, godz. 20.00

4.02, godz. 18.00

5.02, godz. 19.30

6.02, godz. 20.00

7.02, godz. 20.00


Ilustracja: kadr z filmu Aftersun, reż. C. Wells

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej