14. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja oraz Jury Młodych

14. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja oraz Jury Młodych

14. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja oraz Jury Młodych
Już niebawem 14. edycja Festiwalu Kamera Akcja, z którym kolejny rok mamy przyjemność współpracować jako oficjalny partner

Tegoroczna edycja festiwalu Kamera Akcja to 100 wydarzeń, w tym 85 filmów, 80 gości oraz 20 wydarzeń w formie warsztatów i spotkań z twórcami. Najciekawsze, odważne i wzbudzające dyskusje filmy prosto z Cannes, Wenecji czy Berlinale, w tym ponad 20 premierowych pokazów. Festiwal otworzy przedpremiera polskiego kandydata do Oscara, filmu „Chłopi” (reż. DK Welchman, Hugh Welchman) oraz spotkanie z twórcami filmu, Kamilą Urzędowską (odtwórczynią roli Jagny) oraz Seanem Bobbittem (producentem filmu).

Jedyny festiwal Filmów fabularnych w Łodzi odbędzie się od 12 do 15 października w Łodzi (Szkoła Filmowa w Łodzi, Muzeum Kinematografii i Monopolis) oraz online na platformie VOD Think Film (16–19 października).

Jury Młodych

Podczas 14. Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja zwycięzcę w Międzynarodowym Konkursie Authors Spotlight wybierać będzie Jury Młodych składające się z laureatów i finalistów Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej organizowanej przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny.

finaliści

Filmy zakwalifikowane do konkursu będzie można zobaczyć na platformie Think Film. Zachęcamy do śledzenia komunikatów organizatorów Festiwalu na stronie www.kameraakcja.com.pl.


Na zdjęciu: 13. Festiwal Kamera Akcja, fot. Mikołaj Zacharow

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej