14. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja oraz Jury Młodych

14. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja oraz Jury Młodych

image
Już niebawem 14. edycja Festiwalu Kamera Akcja, z którym kolejny rok mamy przyjemność współpracować jako oficjalny partner

Tegoroczna edycja festiwalu Kamera Akcja to 100 wydarzeń, w tym 85 filmów, 80 gości oraz 20 wydarzeń w formie warsztatów i spotkań z twórcami. Najciekawsze, odważne i wzbudzające dyskusje filmy prosto z Cannes, Wenecji czy Berlinale, w tym ponad 20 premierowych pokazów. Festiwal otworzy przedpremiera polskiego kandydata do Oscara, filmu „Chłopi” (reż. DK Welchman, Hugh Welchman) oraz spotkanie z twórcami filmu, Kamilą Urzędowską (odtwórczynią roli Jagny) oraz Seanem Bobbittem (producentem filmu).

Jedyny festiwal Filmów fabularnych w Łodzi odbędzie się od 12 do 15 października w Łodzi (Szkoła Filmowa w Łodzi, Muzeum Kinematografii i Monopolis) oraz online na platformie VOD Think Film (16–19 października).

Jury Młodych

Podczas 14. Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja zwycięzcę w Międzynarodowym Konkursie Authors Spotlight wybierać będzie Jury Młodych składające się z laureatów i finalistów Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej organizowanej przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny.

finaliści

Filmy zakwalifikowane do konkursu będzie można zobaczyć na platformie Think Film. Zachęcamy do śledzenia komunikatów organizatorów Festiwalu na stronie www.kameraakcja.com.pl.


Na zdjęciu: 13. Festiwal Kamera Akcja, fot. Mikołaj Zacharow

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej