Filmoteka Szkolna — Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny

Filmoteka Szkolna

Filmoteka Szkolna to program prowadzony przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny, zainicjowany w 2009 roku przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, obejmujący swoim zasięgiem wszystkie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe w Polsce. Bazą Filmoteki Szkolnej są opublikowane na stronie filmotekaszkolna.fina.gov.pl 62 lekcje tematyczne, w których znajdują się opracowania metodyczne starannie wyselekcjonowanych filmów polskiej kinematografii wraz z materiałami dydaktycznymi dla nauczycieli.

Filmoteka Szkolna to też coś więcej niż program edukacyjny. To również społeczność szkół, które chcą rozwijać się w obszarze edukacji filmowej. Nauczyciele mogą uczestniczyć w zajęciach organizowanych w szkołach na terenie całego kraju, w tym w webinariach prowadzonych przez filmoznawców, krytyków filmowych i zaproszonych ekspertów. Otwarta formuła programu umożliwia prowadzenie zajęć w zróżnicowany sposób, zarówno w systemie lekcyjnym, jak i pozalekcyjnym. Z programu mogą korzystać nauczyciele wielu przedmiotów – języka polskiego, plastyki, muzyki czy historii.

filmotekaszkolna.fina.gov.pl

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej