Ferie w małym kinie | Pokazy i warsztaty filmowe

Ferie w małym kinie | Pokazy i warsztaty filmowe

image

Program
16 i 23 stycznia | Płatek śniegu
Zestaw krótkich filmów stworzony z myślą o zimowym szaleństwie. Niektórzy z bohaterów dopiero wyruszą na poszukiwanie śniegu, a inni już dobrze wiedzą jak zbudować wspaniałe igloo. Jednak na wszystkich czekają niesamowite przygody w zimowej scenerii!
17 i 24 stycznia | Wielka przygoda małej linii
Bohaterowie tego zestawu krótkometrażowych przygód nie raz wpadną w kłopoty – mała Lucy, nazywana przez mamę „myszką”, zamieni się w prawdziwą mysz, jedna z macek Ośmiornicy się zbuntuje, Pan Patyk stanie się zabawką dla psa, Tygrysek głodomorek będzie się starał znaleźć coś do jedzenia, ciasteczko ucieknie z talerza, a mała czerwona linia wyruszy w podróż! Na szczęście wszystkie przeciwności uda się im przezwyciężyć dzięki dobremu humorowi i sile przyjaźni.
18 i 25 stycznia | Różne strony świata
Filmy wybrane do tego zestawu pochodzą z różnych stron świata i odkrywają przed młodymi widzami jego nieznane zakątki. Dlaczego warto podróżować i poznawać inne kultury, obyczaje, tradycje? Czy podróż zawsze musi być realna? Czy czytanie książek, podziwianie obrazów, zdjęć i oglądanie filmów również można nazwać podróżowaniem? Z tekstów kultury możemy bardzo wiele nauczyć się o naszych rówieśnikach żyjących w innych, dalekich krajach.
19 i 26 stycznia | Chodzę do kina!
W kinie na naszych oczach dzieją się nawet najbardziej niesamowite historie. Krokodyl, mysz, słoń, żaba i inni miesz­kańcy miasteczka zwierząt wspólnie gotują zupę z kamieni, górskie szczyty dokuczają nieśmiałemu pagórkowi, a kapryśny, były jedynak opanowuje sztukę dzielenia się. Chodźcie do kina!
Warsztaty filmowe
Po każdej projekcji warsztaty filmowe poprowadzi Szymon Gotowski.
Wstęp
Wydarzenia odbywają się w sali Minimax w siedzibie FINA przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie.

Pokazy przeznaczone dla grup zorganizowanych w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Aby zarezerwować miejsca, należy zaakceptować regulamin wydarzenia oraz wypełnić formularz rejestracyjny.

Liczba miejsc ograniczona (60).
Kontakt
W przypadku pytań prosimy o kontakt z Działem Edukacji i Badań FINA: Aleksandra Mironiuk, aleksandra.mironiuk@nina.gov.pl, +48 22 380 49 82.

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej