„Kiedy umilknie wiatr” w konkursie dokumentów na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie

Koprodukcja FINA w konkursie dokumentów na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie

KUW 5
kadr z filmu „Kiedy umilknie wiatr”, reż. Mateusz Gołębiewski, mat. promocyjne
Film Mateusza Gołębiewskiego „Kiedy umilknie wiatr” jest jednym z 11 tytułów rywalizujących w konkursie pełnometrażowych debiutów dokumentalnych na 43. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych. FINA jest jego koproducentem

Festiwal Młodzi i Film potrwa w dniach od 10 do 15 czerwca. Film Mateusza Gołębiewskiego to jeden z 11 tytułów walczących o nagrodę Jantar w konkursie filmów dokumentalnych.

Film zostanie wyświetlony 12 czerwca w środę o godz. 17.00 w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej (pl. Polonii 1).

„Kiedy umilknie wiatr”, reż. Mateusz Gołębiewski, 60 min, 2023, Polska, Norwegia

Rok 1956, Janusz Sidło jedzie na Igrzyska w Melbourne jako absolutny faworyt do złotego medalu. Jest rekordzistą świata i mistrzem Europy. W trakcie finału pożycza oszczep najgroźniejszemu rywalowi Norwegowi Egilowi Danielsenowi.

Wydarzenie, które przeszło do historii sportu jako jeden z najpiękniejszych przykładów fair play, będzie miało nieoczekiwane konsekwencje dla obu mistrzów. To opowieść nie tylko o jednej z najciekawszych sportowych rywalizacji, ale także o potędze mitu.

Skład konkursu pełnometrażowych debiutów dokumentalnych

„Córy węgla”, reż. Aneta Nowicka

„Ja, Rosiński”, reż. Piotr Kielar

„Kiedy umilknie wiatr”, reż. Mateusz Gołębiewski

„Kwiaty Ukrainy”, reż. Adelina Borets

„Lili”, reż. Sylwia Rosak

„Nie jesteś sama”, reż. Karolina Lucyna Domagalska

„Out of a comfort zone”, reż. Patrycja Grabarek

„Prawy chłopak”, reż. Hanna Nobis

„Skąd dokąd”, reż. Maciej Hamela

„Ula”, reż. Agnieszka Iwańska

„W stronę słońca”, reż. Agnieszka Kokowska

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej