Koprodukcja FINA w konkursie Festiwalu Kina Środkowoeuropejskiego — Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny

Koprodukcja FINA w konkursie Festiwalu Kina Środkowoeuropejskiego

fin del mundo dumala
kadr z filmu „Fin del Mundo?”, reż. Piotr Dumała
Film „Fin del Mundo?” Piotr Dumały został zakwalifikowany do odbywającego się w Pradze konkursu Festiwalu Kina Środkowoeuropejskiego

Festiwal Kina Środkowouropejskiego trwa w stolicy Czech od 6 do 11 listopada. Pokaz filmu Piotra Dumały odbędzie się ostatniego dnia imprezy, w sobotę 11 listopada o godz. 17 w Miejskiej Bibliotece w Pradze (Mariánské náměstí 1/98, Praha 1).

„Fin del Mundo?”, reż. Piotr Dumała, 83 minuty, 2023, Polska

Waldi i jego trzy siostry mieszkają w starej willi pod miastem, zaś w piwnicy ich stuletni rodzice, którzy kilka lat temu umarli. Cała rodzinka cieszy się wspólnymi śniadaniami i domowym ciepłem, dopóki Waldi nie odkrywa w sobie nadprzyrodzonych mocy. Wtedy niespodziewani goście wciągają rodzinę w ściśle tajny plan, zmuszając zmarłych rodziców do uruchomienia znajomości w zaświatach. Film staje się na przemian kryminałem, melodramatem, westernem, będąc nieprzerwanie komedią absurdu – co prowadzi nieuchronnie do końca świata. Ale czy na pewno?

Film wyprodukowała Mañana sp. z o.o. w koprodukcji z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym oraz TVP S.A. Film dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, projekt otrzymał dotację Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

zobacz także

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej