Koprodukcje filmowe – nabór wrocławskiej WFF

Wrocławska WFF będzie wspierać produkcje filmowe

WFF - plan zdjeciowy
fot. materiały Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu
Wytwórnia Filmów Fabularnych we Wrocławiu ogłasza nabór studyjnych projektów filmowych. Jego celem jest wsparcie producentów i twórców, także młodych i debiutujących oraz rozwój kinematografii i przemysłu filmowego

Istniejąca od 1954 r. Wytwórnia Filmów Fabularnych we Wrocławiu powróciła do swojej pierwotnej nazwy 1 stycznia br. W latach 2011-2023 instytucja działała jako Centrum Technologii Audiowizualnych. Wraz z powrotem do historycznej, legendarnej nazwy, do marki z dużą renomą i tradycją, WFF planuje zwiększyć aktywność w obszarze produkcji filmowej, wspierając wartościowe projekty fabularne, animowane, a także dokumentalne.

Rozpoczęty nabór adresowany jest do producentów i twórców filmów oraz seriali fabularnych i animowanych, którzy chcą realizować projekty nie tylko w lokacjach plenerowych, ale także w halach zdjęciowych, zarówno z wykorzystaniem tradycyjnej scenografii, jak i ekranu LED czy greenboxa. Produkcje, które uzyskają wsparcie w ramach prowadzonego naboru, mogą liczyć na pokrycie m.in. kosztów użytkowania hal i zaplecza technicznego, wynajęcia sprzętu filmowego, budowy dekoracji, wykonania elementów scenografii, rekwizytów i kostiumów, usług noclegowych, cateringowych i transportu, a także innych związanych z realizacją i organizacją projektu. Pokrycie wybranych kosztów może być na poziomie nawet do 100% wydatków. Dysponowane środki pochodzą z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nabór prowadzony jest w trybie ciągłym i trwa do 30 listopada danego roku. Jego szczegóły i zasady dostępne są na stronie: https://wffwroclaw.pl/koprodukcja-nabor/.

Zasady naboru studyjnych projektów filmowych --> pobierz

Oferta Wytwórni Filmów Fabularnych --> pobierz

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej