Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

imageO Olimpiadzie
Interdyscyplinarna Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej to jedyna tego typu inicjatywa w kraju, przeznaczona dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Składa się z trzech etapów: eliminacji szkolnych (listopad 2019), zawodów okręgowych (styczeń 2020) oraz zawodów centralnych (kwiecień 2020).

Na laureatów czekają m.in. roczne stypendium na Warszawskiej Szkole Filmowej (ufundowane przez WSF), miejsca na kierunkach kulturoznawczych i filmoznawczych wyższych uczelni w całej Polsce oraz akredytacje na najważniejsze festiwale filmowe w kraju.

Przygotowania do Olimpiady w znaczący sposób ułatwi Poradnik dla uczniów i nauczycieli przygotowany specjalnie na IV edycję. Znajdują się w nim m.in.: zakres tematyczny, bibliografia i filmografia, a także pytania ze wcześniejszych edycji oraz ćwiczenia do przeprowadzenia na lekcji. Poradnik dostępny jest TUTAJ.
Rejestracja
Rejestracja na Olimpiadę ruszyła 2 września i potrwa do 21 października.
Organizatorzy
Organizatorem Olimpiady jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny. Partnerami są: Centrum Kompetencji Cyfrowych UW, Warszawska Szkoła Filmowa, Centralny Gabinet Edukacji Filmowej w Łodzi, Filmoteka Szkolna oraz Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej. Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Szczegółowych informacji o projekcie udziela koordynator: Robert Jaczewski, tel. 22 182 47 63, e-mail: olimpiada@fina.gov.pl.


Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej