Premiera „Zabij to i wyjedź z tego miasta” na Berlinale

Premiera „Zabij to i wyjedź z tego miasta” na Berlinale

image

Koprodukcja FINA „Zabij to i wyjedź z tego miasta” w reżyserii Mariusza Wilczyńskiego będzie miała swoją światową premierę na Berlinale. Podczas festiwalu, w ramach sekcji Berlinale Classics odbędzie się także światowa premiera cyfrowo odrestaurowanego przez FINA we współpracy ze Studiem Filmowym TOR (obecnie Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych) filmu „Ostatni etap” w reżyserii Wandy Jakubowskiej z 1948 roku.

„Zabij i wyjedź z tego miasta” to autobiograficzna impresja, reminiscencja obrazów z dzieciństwa, w której odżywa wspomnienie nieżyjących rodziców i rodzinnego miasta Łodzi. Przy realizacji filmu wraz z Wilczyńskim współpracuje zespół uzdolnionych animatorów: Agata Gorządek, Jakub Wroński, Marta Pajek, Agnieszka Borowa, Marta Magnuska, Joanna Jasińska-Koronkiewicz, Paweł Walicki, Kacper Czyczyło, Agnieszka Konarska i Anita Kwiatkowska-Naqvi. Muzykę do filmu skomponował Tadeusz Nalepa.

 

Ilustracja: kadr z filmu Mariusza Wilczyńskiego „Zabij to i wyjedź z tego miasta”

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej