Przyszłość będzie inna | Wystawa w Zachęcie

Przyszłość będzie inna | Wystawa w Zachęcie

image

Narrację wystawy wyznaczają modernizacyjne idee społeczne kształtujące się w Polsce po I wojnie światowej. Przywołane na wystawie nowe koncepcje – wdrażane w życie przez instytucje i organizacje powołane w związku z odzyskaniem niepodległości – odwoływały się do potrzeb dotychczas niedowartościowanych grup społecznych, takich jak kobiety, dzieci, robotnicy czy grupy narodowe.

Na wystawę składają się artefakty szeroko pojętej kultury wizualnej – w szczególności architektury, wzornictwa, teatru, prasy i fotografii. Jednak kluczowym medium jest film – artystyczny, eksperymentalny, dokumentalny i popularny.

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

 

Strona wystawy
Organizatorzy
Kuratorka: Joanna Kordjak

Idea wystawy: prof. Andrzej Mencwel

Współorganizatorzy: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Narodowe Archiwum Cyfrowe

Partner naukowy: Instytut Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej