Spotkanie z twórcami filmu „Inny świat” | Transmisja w Ninatece

Spotkanie z twórcami filmu „Inny świat” | Transmisja w Ninatece

image

17. Festiwal Filmu Polskiego na Litwie odbędzie się w dniach 5–15 października w pięciu miastach. W tym roku motywem przewodnim są „Filmowe Asy”. W ramach programu głównego będzie można zobaczyć  najnowsze polskie filmy, w tym m.in. „Sztukę kochania” Marii Sadowskiej, „Jestem mordercą” Macieja Pieprzycy, „Voltę” Juliusza Machulskiego czy „Bodo” Michała Kwiecińskiego.

 

Tegoroczny przegląd polskiej kinematografii w sposób szczególny poświęcony będzie zmarłej na początku tego roku Danucie Szaflarskiej, legendzie polskiego kina i teatru, która aktorską karierę rozpoczęła w wileńskim Teatrze na Pohulance. W kinie „Skalvija” będą wyświetlane jej największe i najbardziej znane role. Film „Inny świat” o Danucie Szaflarskiej zaprezentują reżyserka Dorota Kędzierzawska i operator Arthur Reinhart. Spotkanie, które rozpocznie się 7 października około godziny 18:45 będzie transmitowane na stronie ninateka.pl (godzina spotkania może ulec niewielkiej zmianie, gdyż jest to część większego wydarzenia).

Cały film można obejrzeć w Ninatece.

https://nina.pd.rd.insyscd.net/video-16-9-dokument-inny-swiat-kedzierzawska-100-minut-pl_900.mp4

Inny świat | Dorota Kędzierzawska

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej