Trwają zapisy na VI edycję Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

Trwają zapisy na VI edycję Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

image

Każda edycja Olimpiady skupiona jest wokół innego zagadnienia, w tym roku szkolnym brzmi ono: „Kino a inne sztuki”. Olimpiada będzie składać się z trzech etapów: eliminacji szkolnych (18 listopada 2021 r.), zawodów okręgowych (14 stycznia 2022 r.) oraz zawodów centralnych (25-26 marca 2022 r.). Na laureatów czekają: roczne stypendium na studia w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz indeksy na uczelnie w całej Polsce – na różne kierunki od filmoznawstwa, przez dziennikarstwo po organizację produkcji filmowej, jak również akredytacje na festiwale filmowe (m.in. Krakowski Festiwal Filmowy, Nowe Horyzonty we Wrocławiu i Dwa Brzegi w Kazimierzu nad Wisłą), książki oraz filmy na DVD.

Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej to jedyna tego rodzaju interdyscyplinarna inicjatywa edukacyjna o zasięgu ogólnopolskim. Młodzież może sprawdzić swoją wiedzę z zakresu filmu i mediów, ale także zmierzyć się z rozwijającym kreatywność zadaniem projektowym. Jednym z zadań finałowych jest przeprowadzanie wywiadu z gościem specjalnym! W poprzednich edycjach byli to m.in.: Aleksandra Konieczna, Piotr Domalewski, Agnieszka Grochowska, Łukasz Simlat, Gabriela Muskała, Kinga Dębska.

Olimpiada dwukrotnie została doceniona przez Polski Instytut Sztuki Filmowej nominacją do nagrody w kategorii edukacji filmowej.

Przygotowania do Olimpiady w znaczący sposób ułatwią dwie publikacje:

- Informator, w którym znajdują się m.in. bibliografia, filmografia, harmonogram, regulamin. Informator dostępny jest TUTAJ.

- Poradnik dla uczniów i nauczycieli – znajdują się
w nim m.in.: opracowane zagadnienia z zakresu tematycznego, pytania ze wcześniejszych edycji, ćwiczenia do przeprowadzenia na lekcji. Poradnik dostępny jest TUTAJ.

Przygotowania do Olimpiady polecamy rozpocząć od wykładu pt. „Kino a inne sztuki”, który wygłosił prof. dr hab. Wojciech Otto LINK.

 
Więcej informacji:
fina.gov.pl/projekty/olimpiada-2021/
tel. 22 182 47 63
e-mail: olimpiada@fina.gov.pl
Organizator:
                
Patronat honorowy:
 

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej