WEBINARIUM | Edukacja filmowa w bibliotece szkolnej – trwają zapisy

WEBINARIUM | Edukacja filmowa w bibliotece szkolnej – trwają zapisy

image

Jak w szkolnej bibliotece prowadzić edukację, która rozwija wrażliwość społeczną i kulturową, a także rozbudza kreatywność? Dlaczego bibliotekarz powinien podążać za potrzebami i zainteresowaniami młodych ludzi? Skąd czerpać inspiracje na spotkania z czytelnikami? I jakie miejsce w tym ma film oraz otwarte zasoby FINA? Na te pytania odpowiemy podczas szkolenia kierowanego do bibliotekarzy, wychowawców i pedagogów, prowadzonego w myśl zasady „podziel się pomysłem”.
Prowadząca
Kinga Dolatowska – nauczycielka edukacji filmowej i bibliotekarka w szkole ponadpodstawowej, dyplomowana animatorka kultury (teatr), absolwentka Praktycznej Edukacji Filmowej „stART” w Warszawskiej Szkole Filmowej, opiekunka koła filmowego, trenerka aktywnej integracji, liderka Filmoteki Szkolnej w województwie zachodniopomorskim, prelegentka podczas spotkań filmowych dla dzieci i dorosłych, autorka scenariuszy zajęć artystycznych, mentorka Spółdzielni Otwartej Edukacji w Bibliotece. Od kilku lat inicjuje wiele wydarzeń lokalnych dotyczących promowania czytelnictwa, filmu i działań w zakresie edukacji medialnej. W 2015 roku wyróżniona nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii: edukacja młodego widza.
Warunki uczestnictwa:

Webinarium odbędzie się 7 kwietnia (środa) w godz. 19.00–20.30.
Udział w webinarium jest bezpłatny.
Webinarium realizowane jest za pośrednictwem platformy Clickmeeting, liczba miejsc ograniczona!
Osoby zarejestrowane otrzymają zaświadczenie oraz komplet materiałów przygotowanych przez prowadzącą.
Zapisy przyjmowane są wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy
Następnego dnia nagranie webinarium opublikujemy na kanale YouTube Filmoteki Szkolnej.

Temat kolejnego spotkania
Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu, podczas którego razem z dr Aleksandrą Szyller – pedagożką oraz trenerką porozmawiamy o wykorzystaniu filmu w edukacji wczesnoszkolnej. Zapisy od 14 kwietnia na stronie www.filmotekaszkolna.pl.
Kontakt
Tytus Ciski
tytus.ciski@fina.gov.pl
+ 48 22 182 47 62 / + 48 695 363 996

 

fot. Bartek Syta

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej