West, Josephson, Komasa | Masterclass

West, Josephson, Komasa | Masterclass

image

Relacja z wydarzenia
https://nina.pd.rd.insyscd.net/video-16-9-hd-ultraviolet-masterclass_360p.mp4

Bardziej szczegółowo porozmawialiśmy o różnicach budowania intrygi kryminalnej na przestrzeni całego sezonu i poszczególnych odcinków. Omówiliśmy różnice w serialach epizodycznych i tych linearnych. Z intrygi kryminalnej płynnie przeszliśmy do planowania innych wątków i rozkładania ich na poszczególne odcinki. Poruszyliśmy zagadnienia takie, jak łuk serialu, główne pytanie dramatyczne, wiodący konflikt, rozwój postaci i przebiegi relacji pomiędzy bohaterami. Wszystko to w kontekście opowiadania historii trwającej kilka godzin. Porozmawialiśmy także o rozwiązaniach konstrukcyjnych – zarówno tych obejmujących cały sezon, jak i poszczególne odcinki.

Druga część dyskusji poświęcona była różnicom w pracy pomiędzy Stanami i Polską.

Wendy i Barry pracowali przy kręconym w Polsce, nowym serialu AXN – Ultraviolet. Serial powstawał w polskim writers’ roomie z polskim headwriterem, ale obecny był również amerykański konsultant. Cały proces nadzorowany był przez Sony Pictures Television oraz właśnie Wendy i Barry’ego. Do dyskusji dołączy Jan Komasa – jeden z dwóch reżyserów Ultraviolet.

W trakcie dyskusji zaprezentowane zostały niepublikowane nigdzie wcześniej fragmenty serialu ilustrujące poruszone tematy. Spotkanie poprowadził Filip Kasperaszek.

Informacje praktyczne
Spotkanie odbyło się w piątek 15 września 2017 w godzinach 11:00–14:30 w siedzibie FINA przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie (sala Ziemia Obiecana).

Wydarzenie zorganizowała Telewizja AXN i Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny. Partnerem wydarzenia była Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej