„Wielka Droga” w Kalifornii —

„Wielka Droga” w Kalifornii

kadr z filmu „Wielka Droga”
kadr z filmu „Wielka Droga”, reż. Michał Waszyński
Tym razem międzynarodowe tournée „Wielkiej Drogi” zawiodło ją do dwóch kalifornijskich miast: Los Angeles i San Diego

4 lutego odbył się premierowy pokaz w Los Angeles na zaproszenie Klubu Kultury im. Heleny Modrzejewskiej w Bolton Hall Museum. Następnego zaś dnia film Michała Waszyńskiego prezentowany był w Polish Music Center w University of Southern California. 10 zaś lutego pokaz odbył się w Polskim Salonie Artystycznym w San Diego. Projekcjom towarzyszyły wykłady i prezentacje oraz dyskusje z widzami, którzy z ogromnym wzruszeniem i wdzięcznością przyjęli filmowe dzieło.

Specjalne podziękowania dla FINA za realizację projektu przekazał Robert Vars, syn kompozytora Henryka Warsa, autora muzyki do filmu „Wielka Droga”, jak również do trzech filmowych piosenek. Henryk Wars znajdował się w gronie działaczy Klubu im. H. Modrzejewskiej w jego pierwszej dekadzie.

Relacje ze spotkania:

https://klubmodrzejewskiej.blogspot.com/2024/01/dr-dorota-lekka-i-film-wielka-droga.html

https://polishmusic.usc.edu/2024/01/29/wielka-droga-film-screening-lecture-in-la-area/

https://polishmusic.usc.edu/2024/02/06/spotlight-on-film-wielka-droga-at-usc/
https://polishmusic.usc.edu/2024/03/01/pmc-gifts-february-2024/

zobacz także

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej