Zmarł Tadeusz Wijata

Zmarł Tadeusz Wijata

image

Tadeusz Wijata był rodowitym łodzianinem, absolwentem Wydziału Filologicznego o specjalności Filmoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. W Filmotece Narodowej pracował od 1 marca 2000 roku. Przez wiele lat był Kierownikiem Archiwum Filmowego w Łodzi, przy ul. Łąkowej 29C.

Po połączeniu Filmoteki Narodowej z Narodowym Instytutem Audiowizualnym pełnił funkcję Zastępcy Kierownika Zespołu Przechowywania Zbiorów.

Filmy, robienie zdjęć i podróże były jego największymi pasjami. Od lat 70. był związany z łódzkim środowiskiem fotograficznym. W 2004 roku opublikował album Dziewczyny z granicy snu, będący zbiorem czarno-białych aktów. Tadeusz Wijata był także autorem i współautorem wielu wystaw fotograficznych, odbywających się w Polsce i za granicą. W 2018 roku został nagrodzony przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej medalem za zasługi dla fotografii polskiej.

Będzie nam bardzo brakowało Jego dobrej energii i poczucia humoru.

Tadeusz Wijata odszedł w wieku 66 lat.

Pogrzeb Tadeusza Wijaty odbędzie się we czwartek, 1 lipca o godz. 13.30 na Cmentarzu pod wezwaniem Św. Antoniego w Łodzi, ul. Solec 11.

Przekazujemy najserdeczniejsze wyrazy współczucia dla Rodziny i najbliższych.

Zespół Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego

 

fot. Łukasz Gawroński, Fototeka FINA

 

 

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej