Znamy zwycięzców konkursu na plakat wydarzenia „Gdańsk’82 – festiwal, który się nie odbył”

Znamy zwycięzców konkursu na plakat wydarzenia „Gdańsk’82 – festiwal, który się nie odbył”

image

Nareszcie poznaliśmy laureatów konkursu na plakat do festiwalu, który nigdy się nie odbył! Jury w składzie: Michał Batory, Michał Czubak, Wojciech Korkuć przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

I miejsce –  Monika Szlanta

Wyróżnienie –  Grzegorz Święcicki

Wyróżnienie – Marek Repetowski

Dodatkowe wyróżnienie – Maria Lisicka

 

Członkowie Jury podkreślają, że zadanie konkursowe było niezwykle wymagające, ale twórcom udało się je interesująco opracować w swoich wizjach artystycznych. Laureaci znakomicie połączyli symbolikę cenzury i stanu wojennego, ze względu na który 9. edycja Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku w 1982 roku się nie odbyła, wraz ze swoją wrażliwością twórczą.
Zwycięska praca
[caption id="attachment_61589" align="aligncenter" width="640"] zwycięska praca Moniki Szlanty[/caption]
Wyróżnienia


[gallery size="full" ids="61592,61591,61590"]
Wyniki głosowania publiczności


Oddane przez Was głosy mówią same za siebie - laureatka jest jedna! Gratulacje i głośne werble dla autorki wybranego przez Was plakatu - Karoliny Wróblewskiej!


 


 

Gratujemy serdecznie wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym! Widzimy się na wydarzeniu Gdańsk’82 – festiwal, który się nie odbył, o którego szczegółach będziemy informować wkrótce!

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej