Grażyna Auguścik na koncercie kolęd w Kinie Iluzjon! — Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny

Grażyna Auguścik na koncercie kolęd w Kinie Iluzjon!

fot. Krystyna Andryszkiewicz
fot. Krystyna Andryszkiewicz
Serdecznie zapraszamy do Kina Iluzjon na koncert kolęd w wykonaniu Grażyny Auguścik. Będzie nam miło gościć Was z Waszymi rodzinami

Grażyna Auguścik, ceniona wokalistka jazzowa i kompozytorka, zaprezentuje najpiękniejsze kolędy i piosenki świąteczne w niezwykle ujmujących aranżacjach.


Jej wyjątkowy głos, talent muzyczny i pasja do tworzenia muzyki sprawią, że koncert ten będzie niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich miłośników świątecznej atmosfery.

Zagrają


Grażyna Auguścik


Przez amerykańskich krytyków muzycznych zgodnie uznana została za nową gwiazdę światowego jazzu. Stworzyła własny styl interpretacji. Po ukończeniu studiów w Polsce i nagraniu swojej pierwszej płyty „Sunrise Sunset” 1988 roku trafia do słynnej amerykańskiej uczelni Berklee College of Music w Bostonie. Dyplom ukończenia szkoły otrzymuje w 1992 roku z wyróżnieniem bezpośrednio z rąk Philla Collinsa i Alla Jarreau. Od 1994 roku mieszka w Chicago. Tu koncertuje, nagrywa swoje płyty i prowadzi własną wytwórnię płytową GMARecords. Nagrała 23 albumy, w tym 13 we własnej wytwórni.


W roku 2011 otrzymała tytuł Wybitnej Polki w USA przyznany przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska, oraz Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia.


W 2017 roku otrzymała Srebrny Medal Zasłużony Kulturze - Gloria Artis nagrodzony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej W 2018 roku otrzymała nagrodę od TV"Polonia" Artystka bez granic" W 2016 roku założyła fundację non-profit „Sound and Notes” i w ramach działalności fundacji od 2017 roku organizuje w Chicago „Chopin in the City” -festiwal muzyki i sztuki.

Grzech Piotrowski


Kompozytor, producent, saksofonista. Dyrektor Artystyczny festiwalu Złota Tarka Old Jazz Meeting. Właściciel festiwali Wschód Piękna, Ecofonia oraz klubu jazzowego Six Seasons w Warszawie. Współproducent festiwali Sal & Pimenta (Cabo Verde), Six Seasons. Grał w zespołach Grzech Piotrowski World Orchestra, Alchemik, Alchemik Orchestra, Alchemik Big Band, Oxen, Emotronica, Dekonstrukcja Jazzu, Freedom Nation.

Jarosław Bester


Akordeonista i kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, laureat wielu międzynarodowych oraz ogólnopolskich konkursów akordeonowych. Jest twórcą Bester Quartet (dawniej The Cracow Klezmer Band) jedynego w Polsce zespołu na stałe współpracującego z prestiżową nowojorską wytwórnią Tzadik Johna Zorna.


W swej grze łącząc doświadczenia wyniesione z muzyki klasycznej z wieloma innymi stylami oraz zastosowaniu czytelnych form improwizacyjnych osiąga niezwykle energetyczną mieszankę ukazującą niespotykane dotąd możliwości barwowe jak i techniczne akordeonu.


W swoim dorobku poza płytami wydanymi w nowojorskim wydawnictwie Tzadik, oraz udziale w wielu innych produkcjach fonograficznych ma na swoim koncie nagrania dla radia i telewizji w USA, Niemczech, Szwecji, Francji, Finlandii, a także w Polsce.


Współpracował w wieloma wybitnymi muzykami z kręgu muzyki klasycznej jak i szeroko rozumianej muzyki awangardowej, zajmując się nie tylko wykonawstwem, ale także aranżacją oraz kompozycją, wśród nich byli John Zorn, Tomasz Stańko, John McClean, Don Byron, Grażyna Auguścik, Kurt Rosenwinkel, Frank London, Ernie Adams, Jerzy Maksymiuk, Waldemar Malicki, Vadim Brodsky, Jorgos Skolias, Vitold Rek czy Bronek Duży.

Sebastian Frankiewicz


Perkusista. Jest absolwentem Wydziału Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej. Od 2002 roku współpracuje z Michałem Urbaniakiem. W latach ubiegłych członek zespołów Janusza Muniaka, Zbigniewa Namysłowskiego, Artura Dutkiewicza, Mariusza Lubomskiego, Miki Urbaniak, Zbigniewa Wegehaupta. Koncertuje z Włodzimierzem Nahornym, Kubą Stankiewiczem, Januszem Stroblem, Nulą Stankiewicz, Maciejem Sikałą, Agą Zaryan, Katarzyną Cerekwicką, Urszulą Dudziak, Grażyną Auguścik, Lorą Szafran. Ma na swoim koncie złotą płytę za projekt „Pogadaj ze mną” z tekstami Wojciecha Młynarskiego i muzyką Włodzimierza Nahornego. W 2012 roku trio Nowicki/Święs/Frankiewicz, zostało nominowane do nagrody Fryderyk za debiutancką płytę „Pathfinder”. Od 2022 roku jest adiunktem w klasie perkusji Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W swoim artystycznym dorobku ma około 40 nagranych płyt.

Wojciech Pulcyn


Kontrabasista, absolwent Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina na wydziale jazzowym Skomponował muzykę do spektakli: „Transatlantyk" Witolda Gombrowicza w wykonaniu Teatru Montownia, oraz „Krzywa wieża” Nadieżdy Ptushkiny w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej (Teatr na Woli). Był współautorem opracowania muzycznego do przedstawienia Magdaleny Warzechy „Halo?Kabaret?”. Jako muzyk brał udział w spektaklach w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego „Nowe Bloomusalem” J. Joyce’a, „Wesele” St. Wyspiańskiego (Teatr Narodowy w Warszawie). Jego dyskografia liczy ponad 20 albumów.

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej