„Panowie w cylindrach”, reż. Mark Sandrich

„Panowie w cylindrach”, reż. Mark Sandrich


„Panowie w cylindrach”, reż.
Mark Sandrich, 95 min, 1935, USA


Amerykański tancerz, Jerry Travers, przyjeżdża do Londynu z zamiarem przygotowania nowego show. Producent spektaklu, a zarazem przyjaciel Jerry'ego, Horace, zabiera go do hotelu i tam powiadamia o planach swojej żony, która chce przedstawić Jerry'emu pewną młodą osobę. W jej przekonaniu nadszedł czas aby Jerry się ustatkował.


W filmie wspaniały popis daje słynna para tancerzy Fred Astaire i Ginger Rogers. O sukcesie obrazu zadecydowała również wspaniała scenografia w stylu art deco, piękno zdjęć (wydobywających wszystkie walory bieli, czego dotąd na ekranie unikano), elegancja kostiumów, a przede wszystkim znakomita choreografia i muzyka, którą po raz pierwszy dla słynnej pary wykonawców napisał Irving Berlin, tworząc przeboje, które obiegły cały świat. Film otrzymał cztery nominacje do Oscara ( w tym dla najlepszego filmu i dla najlepszej piosenki) i choć nie dostał żadnej statuetki, nie przeszkodziło mu to w zyskaniu niebywałej popularności.

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej