Wiosna z Charliem Chaplinem, cz. 2 (+ muzyka na żywo)

Wiosna z Charliem Chaplinem, cz. 2 (+ muzyka na żywo)

Zapraszamy na drugą odsłonę wiosennego przeglądu filmów z Charliem Chaplinem, w ramach której pokażemy cztery burleski z lat 1914–1922


Najstarszym filmem, który zaprezentujemy, jest „Dwadzieścia minut miłości” (1914; inny polski tytuł to „Charlie i chronometr”), komedia uważana za reżyserski debiut Chaplina. W tej zrealizowanej dla wytwórni Keystone burlesce, artysta zagrał mężczyznę, dokonującego drobnych kradzieży i zalecającego się do kobiet w parku.


W „Charlie włamywaczem” (1916) Chaplin wcielił się w postać byłego więźnia, który po wyjściu na wolność walczy z pokusami łatwiejszego życia.


W „Nierobach” (1921) włóczęga zostaje omyłkowo wzięty za bogatego birbanta, co staje się źródłem licznych perypetii.


„Dzień zapłaty” (1922) to natomiast znakomita komedia o robotniku, który w tajemnicy przed żoną próbuje zachować dla siebie część wypłaty.


Pokazom towarzyszyć będzie muzyka wykonywana na żywo przez Aleksandrę Chmielewską.

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej