Anna Sienkiewicz-Rogowska nie żyje

Anna Sienkiewicz-Rogowska nie żyje

Anna Sienkiewicz-Rogowska
Anna Sienkiewicz-Rogowska, fot. Bartek Syta
Z wielkim smutkiem informujemy, że w wieku 51 lat odeszła Anna Sienkiewicz-Rogowska, wicedyrektor Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego w latach 2017–2021

Anna Sienkiewicz-Rogowska była osobą zasłużoną dla kultury polskiej i polskiego filmu.

Od wielu lat związana była Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, gdzie nadzorowała realizację projektów edukacyjnych takich jak Akademia Polskiego Filmu oraz Filmoteka Szkolna, później kontynuowanych w ramach FINA.

W 2015 roku została mianowana na dyrektora Filmoteki Narodowej a po utworzeniu FINA w 2017 roku objęła stanowisko zastępcy dyrektora tej instytucji. Od 2021 roku pracowała w Muzeum Warszawy jako wicedyrektor ds. administracyjno-technicznych.

Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia.

 

Pogrzeb Anny Sienkiewicz-Rogowskiej odbędzie się we wtorek 6 grudnia o godz. 12.00 w Kościele p.w. Św. Franciszka z Asyżu na ul. 3 Maja 83 w Izabelinie.

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej