Odszedł Paweł Soszyński (1979–2021)

Odszedł Paweł Soszyński (1979–2021)

image

Paweł Soszyński współpracował z NInA, a potem z FINA w latach 2009-2018. Przez ten okres prowadził dział teatralny magazynu Dwutygodnik.com, wydawanego przez NinA i FINA, był redaktorem wicenaczelnym tego pisma i jego współzałożycielem w 2009 roku. Pracował także przy Europejskim Kongresie Kultury (2011).

Ci, którzy poznali Pawła, wspominają go jako wybitnego znawcę teatru, osobę wrażliwą, serdeczną, niezwykle wszechstronną oraz kreatywną (prozaika, dramaturga, poetę, reżysera teatralnego, copywritera, znakomitego krytyka i redaktora), a także wspaniałego kolegę, którego charakteryzowało wyśmienite poczucie humoru i jedyna w swoim rodzaju charyzma.

Składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia Rodzinie i bliskim Zmarłego.

 
Pogrzeb Pawła Soszyńskiego odbędzie się we wtorek, 28 września na warszawskim Cmentarzu Bródnowskim. Pożegnanie rozpocznie się spotkaniem o godz. 11.00 przy bramie od ul. Wincentego (brama między budkami z kwiatami), po którym nastąpi odprowadzenie do grobu urny z Prochami Zmarłego.
 

fot. archiwum prywatne

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej