Archiwa we współczesnych badaniach filmoznawczych — Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny

Archiwa we współczesnych badaniach filmoznawczych

Archiwa książka
Książka „Archiwa we współczesnych badaniach filmoznawczych”, redakcja naukowa: Barbara Giza, Piotr Zwierzchowski, Katarzyna Mąka – Malatyńska
Praca zbiorowa powstała po konferencji podejmuje temat roli archiwum we współczesnych badaniach filmoznawczych

Zainteresowaniem badawczy, artystów i miłośników kina cieszą się obecnie nie tylko zbiory, lecz także zmiany w funkcjonowaniu tradycyjnych, zinstytucjonalizowanych archiwów, które szerzej otwarły swe podwoje, umożliwiając dostęp do dokumentów pisanych – świadectw kultury filmowej i filmów. Teksty zamieszczone w niniejszym tomie stanowią rodzaj przewodnika po filmowych archiwach, pozwalają zorientować się w formach i metodach ich przepracowywania i uniknąć wrażenia entropii w nieustannie przyrastających zbiorach.

Praca zbiorowa pod redakcją prof. Barbary Gizy, prof. Piotra Zwierzchowskiego i prof. Katarzyny Mąki – Malatyńskiej, poświęcona roli archiwum we współczesnych badaniach filmoznawczych. Teksty zamieszczone w książce powstały po konferencji naukowej o tym samym tytule, która odbyła się w FINA w 2017 roku.

Zobacz spis treści książki

Redakcja naukowa: Barbara Giza, Piotr Zwierzchowski, Katarzyna Mąka – Malatyńska
Projekt graficzny: Wacław Marat
Oprawa: miękka

Liczba stron: 374
Format: a5ISBN 978-83-66470-56-9
ISBN e-book 978-83-66470-79-8
DOI: 10.7366/9788366470569

Copyright © 2020
Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Wydawnictwo Naukowe Scholar Sp. z o.o., SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Polskie Towarzystwo Badań nad Filmem i Mediami.

Publikacja dofinansowana przez Polskie Towarzystwo Badań nad Filmem i Mediami ze środków III Zjazdu Filmoznawców i Medioznawców.
Publikacja dofinansowana przez SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Warszawie.

zobacz także

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej