„Wilczyca”, reż. Marek Piestrak

„Wilczyca”, reż. Marek Piestrak [WYJĄTKOWO NA WAŁBRZYSKIEJ]

UWAGA!


To spotkanie w ramach Akademii Polskiego Filmu, odbywającej się co tydzień w Kinie Iluzjon, wyjątkowo będzie mieć miejsce w siedzibie FINA na Wałbrzyskiej 3/5, w sali Ziemi Obiecana (I piętro). Zapraszamy we wtorek 9 kwietnia od godz. 17.


Bilety na film i wykład będą do nabycia w kasie Kina Iluzjon (czynnej codziennie od godz. 14.00) lub przez stronę Kina Iluzjon. Zakup biletów na miejscu wydarzenia, na Wałbrzyskiej nie będzie możliwy.


Program


godz. 17.00 Wykład dr Marty Maciejewskiejgodz. 18.00 „Wilczyca”, reż. Marek Piestrak, 98 min, 1982, Polska


Po powstaniu 1863 roku i pogrzebie żony Kacper Wosiński opuszcza dom i zatrudnia się w pałacu w Rosołowcach jako rządca. Właściciel posiadłości, sprzyjający powstańcom, musi uciekać przed austriackimi huzarami, zostawiając żonę pod opieką Kacpra. Kostiumowy film grozy, ze świetną rolą Krzysztofa Jasińskiego, o bohaterce, która wdała się w konszachty ze Złym, a po śmierci wcielała się w wilczycę i inne kobiety.

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej