FINA na 64. Krakowskim Festiwalu Filmowym

FINA na 64. Krakowskim Festiwalu Filmowym

fot. materiały prasowe KFF
fot. materiały prasowe KFF

Krakowski Festiwal Filmowy potrwa od 26 maja do 2 czerwca. Zapraszamy na wydarzenia współorganizowane przez FINA: pokaz retro-bajek, projekcję filmu „Mocny człowiek” (1929) w reżyserii Henryka Szaro z muzyką na żywo Piotra Orzechowskiego i Kuby Więcka oraz spotkania specjalistów z branży filmowej.


Program


26 maja (niedziela), godz. 12.00 Retro-bajki. Familjny pokaz filmowy (Kino Kijów, ul. Krasińskiego 34)


29 maja (środa), godz. 14.30
Panel dyskusyjny: Archiwalia w filmie dokumentalnym (Pałac Potockich, Rynek Główny 20)


31 maja (piątek), godz. 14.30
Spotkanie producentów i twórców z obszaru mediów immersyjnych (Pałac Potockich, Rynek Główny 20)


31 maja (piątek), godz. 18.00
Pokaz filmu „Mocny człowiek” (reż. Henryk Szaro, 1929) z muzyką Piotra Orzechowskiego i Kuby Więcka wykonywaną na żywo (Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA, ul. Marii Konopnickiej 26)


31 maja, godz. 21.00
Gala Industry z udziałem Agnieszki Wolak, zastępczyni dyrektora FINA (wejście za akredytacją)


1 czerwca, godz. 14.00
Retro-bajki. Familjny pokaz filmowy (Kino Agrafka, ul. Krowoderska 8)


64. Krakowski Festiwal Filmowy

Krakowski Festiwal Filmowy już po raz drugi odbywa się pod hasłem INSIDER. To najważniejsze w Polsce święto kina dokumentalnego, krótkometrażowego i animowanego. To przestrzeń, w której osoby nagradzane i doceniane na całym świecie, spotykają się z tymi, które dopiero zaczynają swoją filmową przygodę. To także miejsce, w którym publiczność może konfrontować się z twórcami i twórczyniami oraz bohaterkami i bohaterami prezentowanych tytułów. To festiwal uroczystych premier i trampolina do międzynarodowej kariery, ale przede wszystkim miejsce spotkań tych, którzy kochają kino – w kameralnych salach legendarnych krakowskich kin studyjnych i w wirtualnym świecie seansów online.


Festiwal odbędzie się w krakowskich kinach (od 26 maja do 2 czerwca) i na KFF VOD (od 31 maja do 16 czerwca). Filmy zostaną zaprezentowane w 3 konkursach międzynarodowych (dokumentalny, krótkometrażowy i DocFilmMusic), w konkursie polskim oraz w licznych cyklach pozakonkursowych (m.in. Fokus na Rumunię, Docs+Science, Panorama polskiego dokumentu czy Kids&Youth. Kino dla młodych) i pokazach specjalnych.

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej