IV Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych w Kinie Iluzjon

IV Warszawski Tydzień Kin Studyjnych w Kinie Iluzjon

To już czwarta edycja filmowej imprezy Stolicy, w której udział biorą wszystkie studyjne kina miasta, a gospodynią jest… Warszawska Syrenka! Kina studyjne od lat wspaniale wpisują się w filmowe tradycje Warszawy łącząc w sobie doświadczenie i nowoczesność – to tu zobaczysz filmową klasykę w świetnej jakości, najnowsze artystyczne produkcje z całego świata, a po seansach porozmawiasz o kinie podczas ciekawych dyskusji ze specjalistami, twórcami i ludźmi kultury. 


Zapraszamy w niedzielę 23 kwietnia do Kina Iluzjon na pokaz kronik filmowych, koncert i wernisaż wystawy. Wstęp bezpłatny.


Program


godz. 16.00
Seans z muzyką w tle: POLSKA KRONIKA FILMOWA (sala Mała Czarna)

Motywem przewodnim zaprezentowanych archiwaliów będzie taniec. Prelekcję przed projekcją wygłosi historyczka kina Katarzyna Wajda. Partnerem seansu jest WFDiF.


godz. 17.00 Wernisaż wystawy plakatów autorstwa Katarzyny „Nioski” Boguckiej „Chill Out w Iluzjonie”. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w dniach 19–25 kwietnia


godz. 17.30 Potańcówka. Zapraszamy na tańce – swing, big beat, twist – na kinowe patio. Muzykę na żywo zapewni Laura Jazz Band. Skład: Laura Godziejewska, Jacek Prokopowicz, Piotr Rodowicz, Karol Domański


Wstęp bezpłatny.


O IV Warszawskim Tygodniu Kin Studyjnych


W każdym kinie w ramach Tygodnia Warszawskich Kin Studyjnych zaplanowano szereg wydarzeń: pokazy, dyskusje, warsztaty, wystawy, spotkania, spacery, a nawet potańcówkę. Do zobaczenia ponadczasowa klasyka, kroniki filmowe, Teatroteki, a także najnowsze europejskie produkcje – w tym filmy dla dzieci – w przedpremierowej odsłonie. Część wydarzeń jest bezpłatna, część w atrakcyjnych i przystępnych cenach.  Zapraszamy!


Do udziału w wydarzeniach Tygodnia Warszawskich Kin Studyjnych zachęcamy nie tylko stałych bywalców kin studyjnych, ale wszystkich, którzy kochają kino, Warszawę i miejsca, które wpisują się w filmowe tradycje stolicy.


Pełna informacja na temat wydarzeń kin biorących udział w Tygodniu Kin Studyjnych znajduje się na stronie Stowarzyszenia Kin Studyjnych.


Kina biorące udział w Warszawskim Tygodniu Kin Studyjnych:


* ATLANTIC

* AMONDO

* ELEKTRONIK

* ILUZJON

* KINOKAWIARNIA STACJA FALENICA

* KINO NA BOKU

* KINOTEKA

* KULTURA

* LUNA

* MURANÓW

* PRAHA ŚWIT

* U-JAZDOWSKI

* WISŁA

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej