Po filmie zapraszamy na rozmowę z reżyserką i scenarzystką Marią Zbąską, którą poprowadzi Aleksandra Furmanowicz (FINA).
„To nie mój film”, reż. Maria Zbąska, 99 min, 2024, Polska
Wanda i Janek są ze sobą „od zawsze”. Jednak po latach ich związek przypomina kabel od ładowarki, który pogryzł pies – niby jeszcze ładuje, ale to nie ma prawa działać. Po kolejnej kłótni, właściwie nie wiadomo o co, podejmują decyzję – udają się na wyprawę ostatniej szansy. Kupują sanki, ładują na nie tylko niezbędne rzeczy i ruszają brzegiem zimowego Bałtyku. Jeśli nie zejdą z plaży i nie złamią zasad podróży – zostaną ze sobą na zawsze. Jeśli im się nie uda, nigdy więcej się już nie zobaczą. Debiut Marii Zbąskiej to pełna humoru, ciepła i niespodzianek opowieść o miłości - poruszające połączenie komedii romantycznej i kina drogi.
„To nie mój film” jest – wbrew temu, co mówi tytuł – dziełem bardzo autorskim. Zbąska wyreżyserowała bowiem film na podstawie własnego scenariusza, co w polskiej branży audiowizualnej pozostaje nadal dość rzadkim przypadkiem.
Wstęp
Wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Aby mieć pewność wejścia, należy wypełnić formularz rejestracyjny, który udostępnimy w tym artykule. Rejestracja rozpocznie się 28 lutego.
Zapraszamy również osoby, które nie zdążyły się zarejestrować. W przypadku gdy osoby z rezerwacją nie pojawią się na seansie, udostępnimy wolne miejsca osobom spoza formularza rejestracyjnego, zgodnie z kolejnością przybycia na wydarzenie.
Pokaz odbywa się w sali Ziemia Obiecana na I piętrze.