Rekomendowany wiek: 6+
„Chłopiec na krańcach świata”, reż. Grzegorz Wacławek, Marta Szymańska, 88 min, 2025, Hiszpania, Polska, Turcja
Omul jest jedenastoletnim chłopcem, żyjącym z rodzicami, bratem Mikro i siostrą Kimi w wiosce nad morzem. Nie jest jednak zwyczajnym jedenastolatkiem. Gdy morska bestia, mityczna Sadumea, wykrada duszę jego młodszej siostry, Omul wie, że jedynym ratunkiem jest wyprawa na mroźny koniec świata. Dzięki niezwykłemu amuletowi zdobędzie dar rozmawiania ze zwierzętami. Razem z psem Telą i starszym bratem Omul przemierzy Archipelag Ognia, pokona zdradliwe bagna i zmierzy się z zaklętymi potworami.To nie będzie jednak tylko walka z czasem i magią, ale przede wszystkim próba braterskiej więzi. Czy bracia zdołają wybaczyć sobie błędy z przeszłości i odzyskać siostrę, zanim będzie za późno?
„Chłopiec na krańcach świata” to zapierająca dech w piersiach polska animacja o odwadze, która drzemie w każdym z nas, i empatii, która potrafi kruszyć lody.
opis dystrybucyjny
Najbliższe pokazy
4 lipca (sobota), godz. 13.00 --> KUP BILET
5 lipca (niedziela), godz. 13.00 --> KUP BILET
18 lipca (sobota), godz. 13.00 --> KUP BILET
19 lipca (niedziela), godz. 13.00 --> KUP BILET
Film z audiodeskrypcją
Film jest dostępny dla osób ze specjalnymi potrzebami w obszarze wzroku. Audiodeskrypcja jest udostępniana przy użyciu darmowej aplikacji Kino Dostępne 2.0. https://kinodostepne.pl/