„Ziemia jałowa”, reż. Chris Teerink

„Ziemia jałowa”, reż. Chris Teerink


„Ziemia jałowa”, reż. Chris Teerink, 105 min, 2024, Niderlandy, Belgia


100 lat po publikacji poematu „Ziemia jałowa” T.S. Eliota, reżyser filmu sprawdza jego wymowę i znaczenie dla współczesnego świata. Czy wizje Eliota są nadal aktualne? Czy działają na naszą wyobraźnię w czasach kryzysu i niepewności?


Chris Teerink unika porównań. Poemat Eliota nawiązuje do Dantego, buddyzmu i hinduizmu. W filmie widzimy, jak te inspiracje poety przeplatają się w naszej rzeczywistości. Słuchamy pisarzy, naukowców i artystów rozmyślających o Eliocie i oglądamy ujęcia, które pokazują, jak złamała się w nas wiara w postęp. Obrazy współczesnego Londynu, pustyni Mojave i naszej wschodniej granicy pozwalają nam wyruszyć w emocjonalną podróż, zachęcając do głębszego zrozumienia poematu Eliota, wyzwań współczesności i przeżycia na nowo „Ziemi jałowej”.


Opis fesiwalowy

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej