„Disco Boy”, reż. Giacomo Abbruzzese — Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny

„Disco Boy”, reż. Giacomo Abbruzzese

„Disco Boy”, reż. Giacomo Abbruzzese, 92 min, 2023, Francja, Polska, Włochy, Belgia


Aleksiej (Franz Rogowski), po obfitującej w perypetie podróży, prowadzącej m.in. przez Polskę, przedostaje się z rodzinnej Białorusi do Francji. Wstępuje do Legii Cudzoziemskiej i jako jej żołnierz zatraca się w opętańczym tańcu, w którym do głosu dochodzą wyrzuty sumienia i porzucone marzenia. Czy Aleksiej będzie w stanie uwolnić się od przeszłości i nadać życiu bardziej spokojny rytm? Debiutancka, pełnometrażowa fabuła Giacomo Abbruzzese miksuje ze sobą zmysłowość i melancholię, agresję i wrażliwość, pulsujące electro Vitalica i romantyczną chrypkę Edith Piaf.


Abbruzzese – z dużą pomocą doświadczonej operatorki Hélene Louvart, nagrodzonej Srebrnym Niedźwiedziem na tegorocznym Berlinale – potrafi przełożyć dręczące bohatera koszmary na język hipnotyzujących surrealistycznych wizji. W pogoni za efektowną formą reżyser ani na chwilę nie traci jednak z oczu swojego bohatera, którego zagrał jeden z najbardziej charyzmatycznych aktorów swojego pokolenia, rozsadzający ekran niespokojną energią Franz Rogowski.


Opis dystrybutora


Wstęp


Bilety są do kupienia na stronie i w kasie Kina Iluzjon.

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej