Paul McCartney & Wings „Band On The Run” | Sekrety słynnych płyt odkrywa Piotr Metz #8 —

Paul McCartney & Wings „Band On The Run” | Sekrety słynnych płyt odkrywa Piotr Metz #8

Razem z Piotrem Metzem będziemy odkrywać sekrety słynnych płyt i delektować się ich dźwiękami w systemie Dolby Atmos. Dolby Atmos to obecnie najbardziej zaawansowane rozwiązanie dźwięku przestrzennego – wielokanałowy dźwięk docierający już nie tylko z bocznych ścian, z przodu i z tyłu, ale także znad głów słuchaczy przenosi widza w inne przestrzenie dźwięku. Dzięki dodatkowym głośnikom zawieszonym pod sufitem, widz znajduje się w „bańce dźwiękowej”, słysząc i odróżniając dźwięki docierające z każdego kierunku. Nie mamy wątpliwości, że opowieści Piotra Metza o płytach będą równie fascynujące jak samo ich słuchanie!


Tym razem wysłuchamy legendarnego albumu Paula McCartneya z 1973 roku. „Band On The Run” skończyło niedawno 50 lat. 2 lutego 2024 ukazała się specjalna reedycja płyty.


Nagrodzony Grammy album, który od dziesięcioleci regularnie gości w zestawieniach najlepszych płyt wszech czasów, ukazał się w grudniu 1973 r. To zdecydowanie najbardziej udane wydawnictwo Wings, na którym znalazły się nieśmiertelne klasyki takie jak utwór tytułowy, światowy hit „Jet”, melancholijny „Bluebird”, fantastycznie wypadający na żywo „Let Me Roll It”, złożony z kilku części „Picasso's Last Words (Drink to Me)” czy będący kulminacją całości „Nineteen Hundred and Eighty Five”.


Album po raz pierwszy w historii będzie dostępny w wersji Dolby ATMOS, za przygotowanie której odpowiadają Giles Martin oraz Steve Orchard.


Prowadzący


Piotr Metz
– dziennikarz muzyczny, prawdziwa osobistość radiowego świata. Współpracował z najważniejszymi rozgłośniami w Polsce: Polskim Radiem, grupą Eurozet, Radiem Eska, czy RMF FM, które też pomógł wywindować na szczyt popularności. Jego głos znany jest dobrze słuchaczom takich audycji, jak: „Zapraszamy do Trójki”, „Rock’n’roll – historia powszechna”, „Akademia muzyczna Trójki”, „Lista osobista”, „Nocna strefa”. Prywatnie – wielki fan Beatlesów.


Wstęp

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Aby mieć pewność wejścia, należy wypełnić formularz rejestracyjny. Osobom, które się nie zarejestrowały, udostępnimy niewielką liczbę wejściówek na miejscu bezpośrednio przed startem wydarzenia.


O systemie Dolby Atmos


Dolby Atmos to obecnie najbardziej zaawansowane rozwiązanie dźwięku przestrzennego – wielokanałowy dźwięk docierający już nie tylko z bocznych ścian, z przodu i z tyłu, ale także znad głów słuchaczy przenosi widza w inne przestrzenie dźwięku. Dzięki dodatkowym głośnikom zawieszonym pod sufitem, widz znajduje się w „bańce dźwiękowej”, słysząc i odróżniając dźwięki docierające z każdego kierunku.

System Dolby Atmos zainstalowany w sali wielofunkcyjnej FINA został precyzyjnie zaprojektowany i dopasowany do wymiarów sali oraz wystrojony zgodnie z wytycznymi Dolby Laboratories oraz panującymi w sali warunkami akustycznymi. Dzięki temu sala otrzymała Certyfikat Dolby Atmos. Wykorzystuje on 40 kanałów dźwiękowych (6 podstawowych i 34 efektowe).

  • 3 główne zaekranowe kanały szerokopasmowe: Lewy/Centralny/Prawy
  • 1 główny zaekranowy kanał subniskotonowy LFE
  • 2 efektowe kanały subniskotonowe LFE1 i LFE2
  • 7 szerokopasmowych kanałów efektowych na lewej ścianie sali
  • 7 szerokopasmowych kanałów efektowych na prawej ścianie sali
  • 14 szerokopasmowych kanałów efektowych rozmieszczonych w dwóch rzędach pod sufitem
  • 6 szerokopasmowych kanałów efektowych na tylnej ścianie sali.

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej