„Zabicie ciotki” | Przegląd filmów Grzegorza Królikiewicza | Dzień #2 (sobota) —

„Zabicie ciotki” | Przegląd filmów Grzegorza Królikiewicza | Dzień #2 (sobota)

„Zabicie ciotki” (1984), 101 min


Dwudziestoletni student, Jurek (znakomity Rober Herubin), spowiada się z popełnionych w ciągu siedmiu lat grzechów i wyznaje, że zabił ciotkę (Maria Klejdysz). Ponieważ nie żałuje swego czynu, ksiądz odmawia mu rozgrzeszenia, ale obiecuje, że będzie na niego codziennie czekać. Jurek usiłuje zatuszować zbrodnię, ukrywając ciało ciotki w wannie. Grzegorz Królikiewicz oparł swój film na niedokończonej powieści Andrzeja Bursy. Film jest zbudowany z obrazów o surrealnym zabarwieniu, widz do końca nie wie, co w tej przestrzeni jest fikcją, a co prawdą. Na uwagę zasługują zdjęcia autorstwa Krzysztofa Ptaka oraz muzyka skomponowana przez Janusza Hajduna.


Film „Zabicie ciotki” zostanie wyświetlony w wersji po digitalizacji wykonanej przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny.


Wstęp


Bilety do kupienia w kasie i na stronie Kina Iluzjon.

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej