„Sabrina”, reż. Billy Wilder | Ikony wielkiego ekranu | Audrey Hepburn — Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny

„Sabrina”, reż. Billy Wilder | Ikony wielkiego ekranu | Audrey Hepburn

kadr z filmu „Sabrina”, reż. Billy Wilder
kadr z filmu „Sabrina”, reż. Billy Wilder

„Sabrina”, reż. Billy Wilder, 113 min, 1954, USA

Sabrina, córka szofera, jest zakochana w młodszym synu swego chlebodawcy. Jednak David, uwikłany w liczne romanse, nie zwraca na nią uwagi, do czasu, gdy dziewczyna jako piękna, elegancka dama wraca do domu po dłuższym pobycie w Paryżu. David, zafascynowany „nową” Sabriną, waha się nad poślubieniem swojej narzeczonej. To mogłoby jednak pokrzyżować finansowe plany jego starszego brata Linusa, który postanawia odwrócić uwagę Sabriny od swojego brata. Sam jednak wpada w sidła uknutej przez siebie intrygi.

Znakomita komedia romantyczna zachwycała kreacjami aktorskimi, przede wszystkim pełnej uroku i ciepła Audrey Hepburn, a także precyzyjną i lekką zarazem reżyserią.

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej