Pink Floyd „Animals” | Sekrety słynnych płyt odkrywa Piotr Metz #7 —

Pink Floyd „Animals” | Sekrety słynnych płyt odkrywa Piotr Metz #7

Piotr Metz zaprasza na odsłuchy słynnych płyt. W grudniu sala Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego wypełni się dźwiękami legendarnego albumu Pink Floyd „Animals”

W Sali Ziemia Obiecana wyposażonej w doskonały system nagłośnienia wspólnie z Piotrem Metzem wysłuchamy reedycji słynnej płyty „Animals” zespołu Pink Floyd. Album pierwotnie ukazał się w 1977 roku. Jak często wskazują krytycy, inspiracją dla niego była powieść George'a Orwella „Folwark zwierzęcy”, choć sam Roger Waters, autor tekstów na tę płytę, odżegnuje się od tego porównania.

UWAGA! Najbliższy odsłuch nie będzie w systemie Dolby Atmos!

Niestety wydawca albumu Pink Floyd „Animals", sam zespół i producent nowego wydania James Guthrie nie zdecydowali się na miks Dolby Atmos, wybierając dźwięk dookólny w systemie 5.1. Niemniej jednak nowa, zremasterowana i zremiksowana wersja płyty brzmi znakomicie, będąc wzorem, jak powinno się realizować tego typu projekty.


Wstęp


Rejestracja na to wydarzenie została zakończona. Osobom, które się nie zarejestrowały, udostępnimy niewielką pulę wejściówek na miejscu, bezpośrednio przed startem wydarzenia.


Prowadzący


Piotr Metz
– dziennikarz muzyczny, prawdziwa osobistość radiowego świata. Współpracował z najważniejszymi rozgłośniami w Polsce: Polskim Radiem, grupą Eurozet, Radiem Eska, czy RMF FM, które też pomógł wywindować na szczyt popularności. Jego głos znany jest dobrze słuchaczom takich audycji, jak: „Zapraszamy do Trójki”, „Rock’n’roll – historia powszechna”, „Akademia muzyczna Trójki”, „Lista osobista”, „Nocna strefa”. Prywatnie – wielki fan Beatlesów.UWAGA! Najbliższy odsłuch nie będzie w systemie Dolby Atmos a w systemie 5.1!

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej