Podstawowe narzędzia weryfikacji informacji (wykład z Q&A) | Seminarium Audiowizualne | Centrum Cyfrowe

Podstawowe narzędzia weryfikacji informacji (wykład z Q&A)

Zapraszamy na czwartą odsłonę Seminariów Audiowizualnych organizowanych wspólnie z Centrum Cyfrowym w siedzibie FINA przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie. Odbędzie się ona w środę 3 lipca o godz. 18. Tematem tego spotkania będzie dezinformacja i sposoby, jak się przed nią bronić


Jak często padasz ofiarą dezinformacji? Czy wiesz, jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze, że ktoś próbuje Cię oszukać? Jak szybko zweryfikować i zdemaskować fałszywe informacje, zdjęcia i materiały wideo? Gdzie sprawdzić, czy dany news lub materiał wizualny został zweryfikowany i potwierdzony lub sprostowany? Dowiedz się jakich podstawowych narzędzi weryfikacji danych używają fact checkerzy jednej z największych agencji prasowych na świecie.


Spotkanie w formule wykładowej z sesją Q&A poprowadzi Marion Dautry z Agence France-Presse (AFP) i Zuzanna Ciesielska-Janik (współtwórczyni kursu MediaNumeric Academy dedykowanemu walce z dezinformacją).


Dla kogo:


Wydarzenie dedykowane wszystkim zainteresowanym zagadnieniem walki z dezinformacją, zarówno dziennikarzom, pracownikom instytucji kultury i innych instytucji publicznych, jak i odbiorcom poszukującym informacji, jak na co dzień weryfikować i demaskować fałszywe informacje w sieci.


Informacje praktyczne


Spotkanie odbędzie się 3 lipca (w środę) o godz. 18.00 w siedzibie FINA przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie (budynek A, I piętro, sala Ziemia Obiecana).


Wstęp bezpłatny! Prosimy o zarejestrowanie się.


Zapisz się

Prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego. Liczba miejsc ograniczona!


Prowadzące


Marion Dautry
(Agence France Presse - AFP) - francuska dziennikarka śledcza która od lipca 2020 roku zajmuje się tematyką dezinformacji dla Agence France Presse (AFP) w Serbii, Czarnogórze oraz Bośni i Hercegowinie. Wcześniej pracowała jako niezależna reporterka na Bałkanach dla kilku francuskojęzycznych mediów.

Marion Dautry 497

Zuzanna Ciesielska-Janik (Fundacja Centrum Cyfrowe) – kulturoznawczyni, psycholożka, specjalistka ds. otwierania kultury oraz cyfrowego zarządzania projektami w instytucjach kultury. Współtwórczyni kursu online MediaNumeric Academy, poświęconemu pracy z danymi i walce z dezinformacją.

Zuzanna Ciesielska

Organizatorzy

Organizatorami Seminariów są Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny i Centrum Cyfrowe.

Centrum Cyfrowe logo 300
Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej