„The Old Oak”, reż. Ken Loach

„The Old Oak”, reż. Ken Loach

materiały prasowe
materiały prasowe

„The Old Oak”, reż. Ken Loach, 113 min, 2023, Wielka Brytania, Francja, Belgia


„The Old Oak” zamyka trylogię filmów Kena Loacha, rozgrywających się w północno-wschodniej Anglii. Tym razem akcja dzieje się w podupadającym, byłym górniczym miasteczku. Głównym bohaterem jest TJ, właściciel pubu, który pozostaje jedynym miejscem publicznym skupiającym lokalną społeczność. Samotny mężczyzna, którego najbliższym przyjacielem jest pies, ubolewa z powodu nastroju panującego w mieście – mieszkańcy obarczają bowiem winą za swoją sytuację emigrantów. Czy istnieje jakiś sposób na pojednanie byłych górników z syryjskimi emigrantami? 


W swoim najnowszym dziele Ken Loach pozostaje wierny swojej tematyce i po raz kolejny pokazuje los ludzi odrzuconych i zepchniętych na margines społeczeństwa. „Film opowiada o konflikcie, ubóstwie, wyobcowaniu, odrzuceniu ze strony polityków, o biedzie” – mówił reżyser w jednym z wywiadów. Podobnie jak w swoich wcześniejszych dziełach, Loach pieczołowicie odtwarza surowe realia życia w małym miasteczku i pokazuje destrukcyjne mechanizmy działające w społeczeństwie (takie jak antagonizowanie różnych grup), a jednocześnie zostawia widzom pewną nadzieję. 


Autor opisu: Robert Birkholc

Program

Wtorek, 21 maja 2024
Piątek, 24 maja 2024
Sobota, 25 maja 2024
Niedziela, 26 maja 2024
Poniedziałek, 27 maja 2024
Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej