„Wyrok życia”, reż. J. Gardan | Film z historią #11 —

„Wyrok życia”, reż. J. Gardan | Film z historią #11

None
None
Cykl poświęcony jest polskim filmom przedwojennym zdigitalizowanym przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Wstęp bezpłatny!

„Wyrok życia”, reż. J. Gardan, 74 min, 1933, Polska


Trwa proces przeciwko kobiecie, która zabiła swoje dziecko. Wyrok kary śmierci wydaje się przesądzony, jednak nie wszystko przemawia za winą kobiety. W niewinność Jadzi, biednej dziewczyny z małego miasteczka, wierzy tylko jej obrończyni – Krystyna, i ma zamiar udowodnić to przed sądem. Po wygranym procesie zabiera dziewczynę do swojego domu. Tu okazuje się, że uwodzicielem, który porzucił spodziewającą się dziecka Jadzię, jest mąż Krystyny.

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej