„Kiedy umilknie wiatr”, reż. Mateusz Gołębiewski | Młodzi i Film w Koszalinie

„Kiedy umilknie wiatr”, reż. Mateusz Gołębiewski

Film Mateusza Gołębiewskiego „Kiedy umilknie wiatr” jest jednym z 11 tytułów rywalizujących w konkursie pełnometrażowych debiutów dokumentalnych na 43. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych. FINA jest jego koproducentem


Film Mateusza Gołębiewskiego to jeden z 11 tytułów walczących o nagrodę Jantar w konkursie filmów dokumentalnych.


Film zostanie wyświetlony 12 czerwca w środę o godz. 17.00 w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej (pl. Polonii 1).


Po pokazie odbędzie się spotkanie z twórcami.


„Kiedy umilknie wiatr”, reż. Mateusz Gołębiewski, 60 min, 2023, Polska, Norwegia

Rok 1956, Janusz Sidło jedzie na Igrzyska w Melbourne jako absolutny faworyt do złotego medalu. Jest rekordzistą świata i mistrzem Europy. W trakcie finału pożycza oszczep najgroźniejszemu rywalowi Norwegowi Egilowi Danielsenowi.


Wydarzenie, które przeszło do historii sportu jako jeden z najpiękniejszych przykładów fair play, będzie miało nieoczekiwane konsekwencje dla obu mistrzów. To opowieść nie tylko o jednej z najciekawszych sportowych rywalizacji, ale także o potędze mitu.

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej