„Zaczarowany ołówek” na festiwalu Młodzi i Film

„Zaczarowany ołówek” na festiwalu Młodzi i Film + warsztaty dla dzieci


Podczas Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film Dział Edukacji FINA zaprasza na wydarzenia skierowane do najmłodszego widza (zorganizowane grupy dzieci w wieku przedszkolnym z koszalińskich przedszkoli) oraz dla młodzieży szkolnej z klas 0–3 szkoły podstawowej.


Dziesięciominutowy warsztat odbędzie się we foyer kina przed seansem sześciu odcinków serialu animowanego „Zaczarowany ołówek”, wyprodukowanych w Studiu Małych Form Filmowych Se-Ma-For w Łodzi w latach 1964–1977, zdigitalizowanych przez FINA.


Po przyjściu do kina opiekun grupy dzieci otrzyma od prowadzących kolorowanki oraz „Zaczarowany ołówek”. Kolorowanka zawiera postaci z bajki oraz graficzną łamigłówkę, która ma doprowadzić uczestnika do biletu na projekcję. Po projekcji dzieci opuszczają kino z ołówkiem i kolorowanką. Mogą ją wykorzystać jako materiał do omówienia filmów z nauczycielem w przedszkolu lub szkole.


Czas:
11.06, godz. 9.00 i 12.09, godz. 9.00
Miejsce
: sala kinowa Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, plac Polonii 1


Program


Małpie figle” (odc. 32), reż. Alina Kotowska, 10 min, 1975, Polska

Nasi bohaterowie, Piotrek i jego wierny piesek, odkrywają tajemniczy las, w którym mieszkają psotne małpy. Podczas spaceru przez gęste drzewa i wijące się ścieżki, natrafiają na grupę małp, które uwielbiają figle i złośliwe żarty.


„Safari z kamerą” (odc. 33), reż. Ireneusz Czesny, Ryszard Szymczak, 10 min, 1965, Polska

W tym ekscytującym odcinku „Zaczarowanego ołówka" nasi bohaterowie wybierają się na pełne przygód safari. Uzbrojeni w zaczarowany ołówek i kamerę, odkrywają fascynujący świat dzikiej przyrody. Podczas swojej podróży spotykają egzotyczne zwierzęta i Cprzeżywają niezapomniane przygody, uwieczniając wszystko na filmie. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem – bohaterowie muszą stawić czoła nieoczekiwanym wyzwaniom i pokazać swoją odwagę oraz pomysłowość. Czy uda im się bezpiecznie wrócić do domu z niezwykłymi nagraniami?


„Niespodziewana wizyta” (odc. 35), reż. Zbigniew Czernelecki, 10 min, 1975, Polska

Piotrek i jego wierny piesek przeżywają nieoczekiwane spotkanie. Pewnego spokojnego popołudnia, gdy Piotvrek jest zajęty rysowaniem w swoim pokoju, do drzwi puka tajemniczy gość. Okazuje się, że to stary przyjaciel Piotrka, którego nie widział od wielu lat.


„Pojedynek w buszu” (odc. 37), reż. Ireneusz Czesny, 10 min, 1976, Polska

Piotrek i jego wierny piesek trafiają do dzikiego buszu, gdzie zostają wplątani w konflikt między dwoma zwierzęcymi klanami. W sercu buszu, gdzie roślinność jest gęsta, a zwierzęta niezwykle różnorodne, nasi bohaterowie muszą użyć zaczarowanego ołówka, aby przywrócić pokój.


„Macki ośmiornicy” (odc. 30), reż.
Ludwik Kronic, 10 min, 1974, Polska

Piotrek i jego wierny piesek wyruszają na morską przygodę. Podczas nurkowania w głębinach oceanu natrafiają na gigantyczną ośmiornicę, która przez przypadek wplątuje się w sieci rybackie. Piotrek, widząc zwierzę w potrzebie, postanawia użyć zaczarowanego ołówka, aby uwolnić ośmiornicę.


„Dwa do zera” (odc. 34), reż. Ryszard Szymczak, 10 min, 1975, Polska

Piotrek i jego wierny piesek stają przed sportowym wyzwaniem. Miejscowa drużyna piłkarska traci na morale po serii porażek i prosi Piotrka o pomoc w przygotowaniach do decydującego meczu. Dzięki zaczarowanemu ołówkowi, Piotrek rysuje niezwykłe urządzenia treningowe oraz magiczne piłki, które pomagają drużynie w doskonaleniu umiejętności.

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej