I blok filmów Szkoły Filmowej w Łodzi

I blok filmów Szkoły Filmowej w Łodzi

kadr z filmu „Liosza”, reż. Miłosz Sawicki


„Łodzią po Wiśle”, czyli warszawski Przegląd Filmów Szkoły Filmowej w Łodzi odbędzie się już po raz 17! Zapraszamy do warszawskiego Kina Iluzjon w dniach 22 i 23 marca. Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny jest oficjalnym partnerem przeglądu.


Program


„Lament No. 1”, reż. Jakub Jakubik, 27 min, 2023, Polska

Płacz jest powszechnie uważany za nieodzowny element żałoby. Przynosi ukojenie i pomaga pogodzić się ze stratą. Tłumienie emocji jest często źle widziane, szczególnie wśród najbliższych…


„Toto”, reż. Klaudia Bochniak, 6 min, 2023, Polska

Tygrys Toto ucieka z lokalnego cyrku, powodując zamieszanie w okolicy. Pomimo świadomości jego obecności, prowadzona impulsem mieszkanka pobliskiego miasta decyduje się wyjść z domu.


„Liosza”, reż. Miłosz Sawicki, 17 min, 2023, Polska

Dwaj ukraińscy bracia, Liosza i Dmytro mieszkają i pracują w Polsce. To właśnie tutaj, dociera do nich wiadomość o rosyjskiej agresji. To kameralna opowieść o zwykłych ludziach uwikłanych w wielki dramat, o chłopaku który zyskuje własny głos, ale za cenę spojrzenia w głąb zła.


„Premiera”, reż. Sara Szymańska, 12 min, 2023, Polska

Gdy młoda para spotyka się pierwszy raz od rozstania, teatralne afterparty staje się tłem dla ponownie przeżywanej historii ich związku. Im dalej zagłębiają się w swoją przeszłość, tym trudniej jest im powrócić do rzeczywistości.


„Dobry chłopak”, reż. Mikołaj Piszczan, 22 min, 2023, Polska

Mockument opowiadający o samozwańczym trenerze rozwoju osobistego, który w wywołujący zażenowanie sposób próbuje nawiązać kontakt z ludźmi, chcąc zmienić ich życie „na lepsze”. Jego metody pozostawiają jednak wiele do życzenia.


„Warszawa, Holandia”, reż. Ming-Wei Chiang, Dominika Adamowicz, 17 min, 2023, Polska

Pośród zgiełku dzielnicy Bałuty w Łodzi młody mężczyzna maskuje swoje prawdziwe „ja”, zagubiony w gonitwie dorywczych zajęć. Ostre słowa i wyboiste ulice to wszystko, co wypełnia jego dni. Pewna osoba sprawia jednak, że zaczyna dostrzegać coś więcej. Razem przemierzają miasto na skuterze, dzieląc się posiłkami i chwilami. Nieuchronnie zbliża się dzień pożegnania.

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej