Pokaz polskich bajek dla dzieci | Noc Muzeów w FINA

Pokaz polskich bajek dla dzieci

Zapraszamy na pokazy filmów dla dzieci z serii „Zaczarowany ołówek”, „Agi Bagi”, „Basia” oraz „Miś Uszatek” w sali Ziemia Obiecana (I piętro).


Wprowadzenie przed filmami: Maja Kądziela, Daria Grabarek, Konrad Danek.


Noc Muzeów w FINA będzie miała charakter rodzinnego pikniku. Zapraszamy nie tylko na pokazy filmów i zwiedzanie. Można przyjść do nas również na dłużej. Do dyspozycji gości na Dziedzińcu będą leżaki oraz oferta gastronomiczna (napoje ciepłe i zimne, lody, tosty, napoje dla dzieci).


Wstęp


Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Aby mieć pewność wejścia na daną godzinę, należy się zapisać poprzez formularze, które udostępniliśmy poniżej! Prosimy o rejestrację osobno za siebie i za każde z dzieci.

Jeśli osoby zapisane na dany seans nie pojawią się, będzie można wziąć udział w pokazie bez wcześniejszej rejestracji.


Program

godz. 16.00 „Zaczarowany ołówek”, odc. 1 „Na Podwórzu” i „Agi Bagi”, odc. 1 „Zaspane słonko” --> Limit miejsc wyczerpany


godz. 16.30 „Basia i bałagan”, „Miś Uszatek” --> Limit miejsc wyczerpanygodz. 17.00 „Zaczarowany ołówek”, odc. 5 „Powódź” „Agi Bagi”, odc. 2 „Owocek” --> Limit miejsc wyczerpanygodz. 17.30 „Basia i telewizor”, „Miś Uszatek: byłem tu pierwszy” --> Limit miejsc wyczerpanygodz. 18.00 „Zaczarowany ołówek” odc. 6 „Zabłąkani w lesie”, i „Agi Bagi”, odc. 3 „Psotny wiatr” --> Limit miejsc wyczerpanygodz. 18.30 „Basia i dziadkowie”, „Miś Uszatek: Żółta koperta” --> Limit miejsc wyczerpanygodz. 19.00 „Zaczarowany ołówek”, odc. 24 „Śpioch w jaskini” i „Agi Bagi”, odc. 4 „Stos odpadków” --> Limit miejsc wyczerpanygodz. 19.30 „Basia i biwak”, „Miś Uszatek: Kryjówka” --> Limit miejsc wyczerpanygodz. 20.00 „Zaczarowany ołówek”, odc. 36 „W Starym młynie” i „Agi Bagi”, odc. 5 „Kolorowy deszcz” --> Limit miejsc wyczerpany


Jeśli osoby zapisane na dany seans nie pojawią się, będzie można wziąć udział w pokazie bez wcześniejszej rejestracji.


Bajki

„Basia”

Polski serial animowany dla dzieci, zrealizowany na podstawie serii książek pod tym samym tytułem autorstwa Zofii Staneckiej. Serial w ciepły i przystępny dla dzieci sposób opowiada ciekawe historie z codziennego życia małej Basi i jej rodziny.


„Agi Bagi”

Serial animowany dla najmłodszych opowiadający o relacjach między Agingami i Bagingami. Bodzio, Zibi, Wódz, Gadzina, Bagingi, Felek i Myfka, Siłacz oraz Pan Księżyc w każdym odcinki poruszają przyszłościowe kwestie dotyczące ekologii i środowiska. Wspólnymi siłami, koleżeństwem i wsparciem uczą się, jak tworzyć przyjazne społeczeństwo i warunki do życia.


„Zaczarowany ołówek”

Zaczarowany ołówek potrafi sprawić, że narysowane przedmioty stają się prawdziwe. Posiadacz ołówka Piotrek i jego piesek Pimpek przeżywają razem wiele przygód. Kultowa kreskówka została wyprodukowana w Studiu Małych Form Filmowych Se-Ma-For w Łodzi w latach 1964-77.


„Miś Uszatek”

„Jestem sobie mały miś, śmieszny miś, znam się z dziećmi nie od dziś” – nucą mali i duzi. Czteroodcinkowa seria „Nowe przygody Misia Uszatka” to kontynuacja przygód sympatycznego niedźwiadka znanego dzieciom z dobranocek. Każdy z odcinków niesie inne, edukacyjne przesłanie i rozpoczyna się nową piosenką, wszystkie jednak pozostają wierne „uszatkowej” tradycji: poważnego, partnerskiego traktowania problemów dzieci oraz dbałości o wizualne szczegóły bajki.

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej