„Kamerdyner”, reż. Filip Bajon | Kino plenerowe | FINA

„Kamerdyner”, reż. Filip Bajon

Zapraszamy w czwartek 4 lipca o godz. 21 do siedziby FINA na Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie na kolejny seans plenerowy w ramach cyklu „Uwalniamy obrazy, uwalniamy emocje – otwieramy Dziedziniec FINA”. Tym razem pokażemy film „Kamerdyner” w reżyserii Filipa Bajona z 2018 roku


„Kamerdyner”, reż. Filip Bajon, 150 min, 2018, Polska


Epicka opowieść o Kaszubach i pruskim rodzie von Krauss, której bohaterem jest chłopiec z tych stron (Sebastian Fabijański), wychowywany w książęcym pałacu. Losy Niemców, Polaków i Kaszubów w pierwszej połowie XX wieku splatają się ze sobą w tragiczny sposób. Filip Bajon pokazuje uwiedzenie faszyzmem (Łukasz Simlat, Adam Woronowicz), egzekucję w Piaśnicy, w której ginie przywódca Kaszubów (Janusz Gajos) i brutalne wkroczenie Rosjan.


Wstęp

Wstęp bezpłatny. Pokaz odbędzie się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek udostępnionych przez organizatora. Należy je zarezerwować poprzez formularz.


Niewykorzystane rezerwacje będą uwalniane na 15 minut przed rozpoczęciem seansu.


W przypadku niepogody pokaz zostanie przeniesiony do sali Ziemia Obiecana (I piętro).


Regulaminy


Regulamin udziału w wydarzeniach plenerowych na Dziedzińcu FINA i Regulamin użyczenia słuchawek


Formularz użyczenia słuchawek - Załącznik nr 1 do Regulaminu użyczenia słuchawek


Projekt „Uwalniamy obrazy, uwalniamy emocje – otwieramy Dziedziniec FINA” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKIDN 800

Partnerzy

Służewski Dom Kultury

SDK - logo CMYK 299

Fundacja Rozwoju Sztuki Filmowej (Filmowa Stolica Lata)

Filmowa Stolica Lata logo 300

Miesięcznik KINO

KINO logo 300
Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej