Koncert dla dzieci | Jazzbaja | Dzień Dziecka

Koncert dla dzieci | Jazzbaja | Dzień Dziecka

W niedzielę 9 czerwca o godz. 17 zapraszamy do siedziby FINA na Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie na dwa wydarzenia dla dzieci. Najpierw w Sali Ziemia Obiecana dla najmłodszych zagra zespół jazzbaja


Zapraszamy serdecznie na wyjątkowy koncert w ramach projektu jazzbaja, który przeniesie Was w czarujący świat najpiękniejszych melodii z polskich bajek i dobranocek. Będzie to niezapomniana podróż pełna sentymentu, radości i wspomnień z lat dzieciństwa. Na scenie usłyszymy utwory, które od lat towarzyszyły nam w magicznych momentach spędzanych przed telewizorem – teraz jednak w nowym, jazzowym wydaniu.


Jazzbaja
to projekt pełen kreatywności i nostalgii, który przenosi dorosłych słuchaczy w beztroskie czasy dzieciństwa za pomocą muzyki z polskich bajek, przybliżając młodym odbiorcom bajki z czasów ich rodziców i dziadków. Usłyszymy między innymi takie przeboje jak „Na Wyspach Bergamutach”, „Miś Uszatek”, „Kaczka Dziwaczka” oraz „Miś Coralgol”, które przeniosą nas w świat pełen kolorów, zabawy i beztroski.


Projekt powstał w 2020 roku, w odpowiedzi na trudną rzeczywistość spowodowaną przez pandemię. Niedbała/Sikora/Przewoźniak Trio
oraz wokalistka Ola Przewoźniak postanowili uczcić Dzień Dziecka w wyjątkowy sposób, tworząc 5 autorskich aranżacji piosenek z bajek i dzieląc się nimi w mediach społecznościowych. Pozytywny odbiór utworów sprawił, że projekt trwa dalej i realizuje swoją misję tworząc, koncertując i ucząc.


Nie przegap tej okazji!
Przyjdź i dołącz do nas w tej magicznej podróży po dźwiękach naszego dzieciństwa!


Koncert odbędzie się w Sali Ziemia Obiecana (I p.)


Skład zespołu:


  • Aleksandra Przewoźniak – wokal, aranżacje
  • Michał Niedbała – fortepian, instrumenty klawiszowe, aranżacje
  • Mikołaj Sikora – kontrabas, aranżacje
  • Piotr Przewoźniak – perkusja, elektronika, aranżacje


Drugim wydarzeniem w siedzibie FINA będzie tego dnia pokaz I części „Akademii Pana Kleksa” w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego.


Wstęp


Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Aby mieć pewność wejścia, należy wypełnić formularz – osobno za siebie i za każde z dzieci.


Dla osób, które się nie zarejestrowały, udostępnimy niewielką liczbę formularzy na miejscu, bezpośrednio przed startem wydarzenia.


Projekt „Uwalniamy obrazy, uwalniamy emocje – otwieramy Dziedziniec FINA” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MKIDN 800
Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej