„Uśmiech losu”, reż. Andrzej Jakimowski | Kino letnie na Dziedzińcu FINA

„Uśmiech losu”, reż. Andrzej Jakimowski

Zapraszamy w środę 5 czerwca o godz. 21 na dziedziniec w siedzibie FINA przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie. Wstęp bezpłatny, prosimy o wcześniejszą rejestrację za pomocą formularza udostępnionego poniżej

„Uśmiech losu”, reż. Andrzej Jakimowski, 104 min, 2023, Polska


Andreas przybywa na odległą grecką wyspę, żeby sprzedać działkę odziedziczoną po wuju. Ale kto kupiłby jałowe, skaliste pole z kamienną chatą? Aby sprzedać działkę, Andreas musi spłacić dług, który jego wujek zaciągnął u Yiannisa, miejscowego rolnika. Ale Andreas nie ma pieniędzy. Utknął w dolinie i każdego ranka czeka, aż wnuczka Yiannisa, Lena, przyniesie mu chleb i ser. Zakochuje się w niej. To dobry powód, by pracować na polu Yiannisa i spłacić dług. Andreas zaczyna się tam zadomawiać. Nie przeczuwa niebezpieczeństwa wiszącego nad doliną i pobliską wioską. Doświadczenie śmierci i nieszczęścia wkrótce otworzy mu oczy na kruchość tego małego świata.


Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny jest koproducentem filmu. Oficjalną premierę obraz miał w czasie Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Do kin w całym kraju wszedł 29 listopada 2023 roku.


Wstęp

Wstęp bezpłatny. Pokaz odbędzie się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek udostępnionych przez organizatora, które należy zarezerwować poprzez formularz.


Niewykorzystane rezerwacje będą uwalniane na 15 minut przed rozpoczęciem seansu.


W przypadku niepogody pokaz zostanie przeniesiony do sali Ziemia Obiecana (I piętro).


Regulaminy

Regulamin udziału w wydarzeniach plenerowych na Dziedzińcu FINA i Regulamin użyczenia słuchawek

Formularz użyczenia słuchawek - Załącznik nr 1 do Regulaminu użyczenia słuchawek


Projekt „Uwalniamy obrazy, uwalniamy emocje – otwieramy Dziedziniec FINA” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKIDN 800
Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej