„Vika!”, reż. Agnieszka Zwiefka + silent disco po filmie | Kino plenerowe

„Vika!”, reż. Agnieszka Zwiefka + silent disco po filmie

W piątek 21 czerwca o godz. 21 zapraszamy do siedziby FINA przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie na pokaz filmu „Vika!” Agnieszki Zwiefki, a po projekcji na imprezę taneczną w formule silent disco. Wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się na interesującą nas część wieczoru!


Program

godz. 21.00 „Vika!”, reż. Agnieszka Zwiefka, 74 min, 2023, Polska


Projekcja odbędzie się w sali Ziemia Obiecana na I piętrze. Liczba miejsc ograniczona. Aby mieć pewność wejścia na film, należy się zarejestrować.


Leciwa gwiazda warszawskich klubów jest miejskim kolorowym ptakiem. Charyzmatyczna DJ-ka otacza się młodymi ludźmi, powtarzając, że wiek jest jedynie stanem umysłu. Ale gdy zdrowie zaczyna szwankować, musi zmierzyć się z przemijaniem. Czy odnajdzie cel w dawaniu radości innym seniorom, równie samotnym, jak ona? Musical dokumentalny „Vika!” jest słodko-gorzkim portretem kobiety, która celebruje życie do samego końca.


godz. 22.15 Silent disco na dziedzińcu


Po filmie zapraszamy na Dziedziniec FINA, gdzie imprezę taneczną w formule silent disco (z wykorzystaniem słuchawek) rozkręci bohaterka filmu, DJ Vika!


Silent disco odbędzie się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek udostępnionych przez organizatora. Aby wypożyczyć słuchawki,
należy się zarejestrować!


Wirginia Szmyt (DJ Vika) – rocznik 1938. Z wykształcenia pedagożka, pracowała z dziećmi niepełnosprawnymi i trudną młodzieżą, przez wiele lat była dyrektorką zakładu poprawczego. Po przejściu na emeryturę włączyła się w działalność na rzecz seniorów. Bohaterka książki, wywiadu-rzeki „DJ Wika. Jest moc!” Jakuba Jabłonki i Pawła Łęczuka. Najstarsza didżejka w Polsce, a być może także na świecie.

Wstęp


Wstęp bezpłatny. Na obie części wydarzenia należy się zarejestrować osobno:


Rejestracja na pokaz filmu „Vika!”


Rezerwacja słuchawek na silent disco


Liczba miejsc ograniczona. Osobom, które nie zarejestrowały się na pokaz filmu, udostępnimy pewną liczbę miejscówek na miejscu, bezpośrednio przed startem wydarzenia.


Niewykorzystane rezerwacje słuchawek będą uwalniane 15 minut przed rozpoczęciem silent disco.


W przypadku niepogody silent disco zostanie przeniesione do sali Ziemia Obiecana (I piętro).


Regulaminy


Regulamin udziału w wydarzeniach plenerowych na Dziedzińcu FINA i Regulamin użyczenia słuchawek


Formularz użyczenia słuchawek - Załącznik nr 1 do Regulaminu użyczenia słuchawek


Projekt „Uwalniamy obrazy, uwalniamy emocje – otwieramy Dziedziniec FINA” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKIDN 800

Partnerzy

Służewski Dom Kultury

SDK - logo CMYK 299

Fundacja Rozwoju Sztuki Filmowej (Filmowa Stolica Lata)

Filmowa Stolica Lata logo 300

Miesięcznik KINO

KINO logo 300
Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej