Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej - Komunikaty — Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny

Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej - Komunikaty

Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

30.04.2025

Publikujemy wyniki ostateczne III etapu 9. Edycji Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, po rozpatrzeniu odwołań przez Komitet Główny.

Zgodnie z Regulaminem tytuł Laureata otrzymuje 12 Uczestników III etapu, którzy zdobyli najwięcej punktów. Pozostali uczestnicy III etapu otrzymują tytuł Finalisty.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za Wasze kolejne sukcesy!

📌Wszyscy uczestnicy III etapu otrzymają Zaświadczenie o uzyskanym tytule.

Zaświadczenia otrzymają także opiekunowie merytoryczni.

Mamy dla Was pierwsze festiwalowe nagrody 🥳

🎉W tym roku do grona Partnerów Olimpiady dołączył festiwal – Millenium Docs Against Gravity, który przeznaczył trzy akredytacje dla uczestników finału.

W tym roku festiwal ten odbędzie się w dniach: 9-18 maja w Warszawie.

Chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu prosimy o zgłaszanie się mailowo na adres Olimpiady do dnia 5 maja.

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na stronie: https://mdag.pl/22/pl/warszawa/homepage

🎉Każdy uczestnik Finału otrzymuje także karnet na Krakowski Festiwal Filmowy:

Laureaci – HOT_INSIDER

Finaliści - CRAZY_INSIDER

Kilka dni przed rozpoczęciem Festiwalu na Wasze adresy mailowe zostaną wysłane kody oraz instrukcja.

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na stronie: https://www.krakowfilmfestival.pl/


11.04.2025

Publikujemy wyniki wstępne III etapu 9. edycji Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej.


Przypominamy:

📌Tryb odwoławczy odbędzie się zgodnie z Regulaminem Olimpiady - szczegóły znajdą Państwo na swoich skrzynkach mailowych.

📌Wyniki ostateczne zostaną opublikowane po zakończeniu trybu odwoławczego.

📌12 laureatów oraz 13 finalistów wskazują wyniki ostateczne (nie wstępne!). Po opublikowaniu wyników ostatecznych zostaną wystawione i wysłane Zaświadczenia dla Laureatów, Finalistów i Opiekunów merytorycznych. 🎉



24.03.2025

W miniony weekend, 21-22 marca, w siedzibie Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego 25 uczestników etapu centralnego przystąpiło do 3 ostatnich konkurencji w 9. Edycji Olimpiady.


W piątek Finaliści pisali pracę argumentacyjną oraz odpowiadali na pytania ustne. W sobotę przeprowadzali wywiad z wylosowanym gościem, wśród których znaleźli się:

🔹Marta Nieradkiewicz – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna

🔹Łukasz Grzegorzek – reżyser, absolwent prawa, były tenisista

🔹Marcin Lenarczyk – kompozytor, reżyser dźwięku


Trzymamy kciuki za wysokie wyniki wszystkich uczestników finału!


📌Przypominamy ważne informacje:

Wyniki wstępne będą opublikowane w terminie do 11 kwietnia 2025.

Tryb odwoławczy odbędzie się zgodnie z Regulaminem Olimpiady.

Wyniki ostateczne zostaną opublikowane po zakończeniu trybu odwoławczego.


🎉12 laureatów oraz 13 finalistów wskazują wyniki ostateczne (nie wstępne!). Po opublikowaniu wyników ostatecznych zostaną wystawione i wysłane Zaświadczenia dla Laureatów, Finalistów i Opiekunów merytorycznych. 🎉



11.03.2025

Podajemy Państwu linki do spotkań na platformie Teams, na której odbędą się warsztaty dziennikarskie przygotowujące uczestników do konkurencji "Wywiad z Gościem specjalnym". Poprowadzi je dla Państwa dziennikarz kulturalny - Artur Zaborski.

Spotkanie w dniu 11 marca, godzina 16.00
Spotkanie w dniu 13 marca, godzina 16.00


10.03.2025

Przedstawiamy Państwu zakres tematyczny obowiązujący do konkurencji – „Odpowiedź ustna”, a także nazwiska Gości specjalnych 9 edycji. Olimpiady, z którymi podczas finału konkursu odbywającego się w siedzibie FINA, w Warszawie, uczestnicy będą przeprowadzali wywiady.

Zakres tematyczny

  1. Opowieści transmedialne i ich fani
  2. Paradokumenty, ich bohaterowie i reakcje odbiorców
  3. Przekazy interaktywne, ich budowa i użytkownicy
  4. Rodzaje i funkcje animacji
  5. Platformy streamingowe, streamerzy i ich widzowie
  6. Nowe formy filmów dokumentalnych
  7. Konwergencja mediów i jej konsekwencje

Goście specjalni

Łukasz Grzegorzek

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UW. Były tenisista.

Jego pełnometrażowy debiut fabularny – „Kamper” – miał premierę na festiwalu filmowym w Karlowych Warach w 2016 r., otrzymał m.in. Discovery Award na festiwalu Raindance w Londynie. Jego drugi film – „Córka trenera” – otwierał festiwal Nowe Horyzonty we Wrocławiu w 2018 r., otrzymał nagrodę publiczności na Forum Kina Europejskiego Cinergia oraz uznany został najlepszym filmem młodzieżowym na Cottbus FilmFestival. Jego trzeci film, „Moje wspaniałe życie”, otwierał festiwal Nowe Horyzonty w 2021 i otrzymał nagrodę za reżyserię na 46. FPFF w Gdyni oraz 5 nominacji, w tym za najlepszy film, do Polskich Nagród Filmowych „Orły”.

Wyreżyserował również dziesiątki teledysków i reklam. Obecnie jest wykładowcą na Wydziale Reżyserii na łódzkiej Filmówce. Realizując filmy stara się być uważny i szczery.

Marta Nieradkiewicz

Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna.

Ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi i w tym samym roku na XXV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi otrzymała Wyróżnienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rolę Klarysy Hailsham-Brown w przedstawieniu „Pajęcza sieć” oraz nagrodę Publiczności w kategorii „najbardziej elektryzująca rola żeńska”.

Za rolę Sylwii w filmie „Płynące wieżowce” otrzymała nagrodę za drugoplanową rolę kobiecą na 28. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

W 2017 roku otrzymała Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego za kreacje w filmach „Zjednoczone Stany Miłości” i „Kamper”.

Występowała m.in. w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Teatrze Dramatycznym w Opolu oraz w Starym Teatrze w Krakowie.

Marcin Lenarczyk

Kompozytor, reżyser dźwięku.

Jako reżyser dźwięku zajmuje się całym procesem filmowej produkcji dźwięku. Od pracy nad sound designem już na poziomie scenariusza, po nagrania na planie i postprodukcję finalizowaną zgraniem kinowym.

Otrzymał liczne nagrody na polskich i zagranicznych festiwalach, m.in. nagrodę za najlepszy dźwięk do filmu „Interior Marka Lechkiego na FPFF w Gdyni 2019. Nominowany do Orłów 2016 za najlepszy dźwięk do filmu „Córki Dancingu (reż. Agnieszka Smoczyńska). Realizował dźwięk i muzykę m.in. do takich filmów jak: „Fuga” (reż. Agnieszka Smoczyńska), „Książę i dybuk (reż. Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski) czy „Wszystkie nieprzespane noce (reż. Michał Marczak).

Jest twórcą muzyki do przedstawień teatralnych takich jak: „Berlin Alexanderplatz (reż. Natalia Korczakowska, Teatr Studio) czy „Natan Mędrzec (reż. Natalia Korczakowska, Teatr Narodowy. W 2019 roku zrealizował zamówienie kompozytorskie od jednej z najważniejszych polskich orkiestr kameralnych – AUKSO. Koncert zatytuowany „Greek Funeral został nagrany i wyemitowany przez Program I Polskiego Radia.

Komunikaty

ZOBACZ

9. Edycja Olimpiady

rok szkolny 2024/2025 - informacje

ZOBACZ

III etap

informacje organizacyjne

ZOBACZ

O Olimpiadzie

ZOBACZ

Baza wiedzy

ZOBACZ

Kontakt

ZOBACZ
Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej