Koncert DJ Lenara | Kino Iluzjon

Koncert DJ Lenara


W piątek 12 lipca o godz. 19 koncert Marcina Lenarczyka (znanego też jako DJ Lenar) rozpocznie przegląd „Nowe otwarcie” w Kinie Iluzjon. Po trwającym około godzinę koncercie i krótkiej przerwie artysta powróci do sali Stolica Kina Iluzjon, żeby wykonać muzykę do filmu „Europa” Themersonów.


W ramach tego samego wydarzenia odbędzie się też pokaz „La jetée” Chrisa Markera. Po seansach rozmowę z Adrianą Prodeus i Miłoszem Stelmachem poprowadzi sam Tomasz Kolankiewicz.


DJ Lenar – turntablista, kompozytor, muzyk związany z warszawską sceną niezależną i jazzową, którego współczesna muzyka wypływa z tradycyjnych źródeł. DJ Lenar sięga po inspiracje m.in. pieśniami ludowymi, archiwami Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia, muzyką Lutosławskiego. Lenarczyk jest też jednym z czołowych sound designerów polskiego kina, nagradzany za dźwięk na FPFF w Gdyni, autor muzyki do filmów fabularnych i dokumentalnych. Bardzo często w swojej twórczości korzystający z archiwów.


Na zdjęciu: DJ Lenar, fot. Artur Serafinowicz

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej