Uwalniamy Obrazy: Noc rekonstrukcji filmowej! | Noc Muzeów 2024 na Wałbrzyskiej

Uwalniamy Obrazy: Noc rekonstrukcji filmowej! | Noc Muzeów 2024

Noc Muzeów będzie wyjątkową okazją do zapoznania się z pracą Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego od kulis. Zabierzemy zwiedzających na spacer po przestrzeniach Działu Digitalizacji, gdzie pokażemy, jak przebiega proces prac nad restauracją filmów, na spacer śladami edukacji filmowej, a także zaprezentujemy, jak działa system Dolby Atmos. W sali Ziemia Obiecana dzieci będą mogły zapoznać się z klasyką polskich bajek animowanych. Z kolei nieco starsi widzowie obejrzą na pokazie plenerowym jeden z najważniejszych polskich filmów fabularnych ostatnich 12 miesięcy.


Otwieramy Dziedziniec FINA

Noc Muzeów to pierwsze wydarzenie z cyklu „Uwalniamy obrazy, uwalniamy emocje! Otwieramy Dziedziniec FINA”, w ramach którego aż do września będziemy organizować na Wałbrzyskiej 3/5 plenerowe pokazy filmów i koncerty.


Informacje praktyczne

Noc Muzeów w FINA będzie miała charakter rodzinnego pikniku. Zapraszamy nie tylko na pokazy filmów i zwiedzanie. Można przyjść do nas również na dłużej. Do dyspozycji gości na Dziedzińcu będą leżaki oraz oferta gastronomiczna (napoje ciepłe i zimne, lody, tosty, napoje dla dzieci).


Wstęp bezpłatny. Sprawdź zasady udziału w poszczególnych wydarzeniach!


Regulaminy

Regulamin udziału w wydarzeniach plenerowych na Dziedzińcu FINA i Regulamin użyczenia słuchawek

Formularz użyczenia słuchawek - Załącznik nr 1 do Regulaminu użyczenia słuchawek

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej