Pokaz filmu „Kos” (reż. Paweł Maślona) na Dziedzińcu | Noc Muzeów w FINA

Pokaz filmu „Kos” (reż. Paweł Maślona) na Dziedzińcu

Ostatnim wydarzeniem w ramach Nocy Muzeów w siedzibie FINA będzie plenerowy pokaz „Kosa” Pawła Maślony, jednego z najważniejszych polskich filmów ostatnich 12 miesięcy. Wyświetlimy go na Dziedzińcu przy ul. Wałbrzyskiej 3/5, otwierając na nowo tę przestrzeń dla publiczności FINA.


Noc Muzeów w FINA będzie miała charakter rodzinnego pikniku. Zapraszamy nie tylko na pokazy filmów i zwiedzanie. Można przyjść do nas również na dłużej. Do dyspozycji gości na Dziedzińcu będą przez całe popołudnie leżaki oraz oferta gastronomiczna (napoje ciepłe i zimne, lody, tosty, napoje dla dzieci).


„Kos”, reż. Paweł Maślona, 118 min, 2023, Polska


Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz „Kos” Kościuszko, który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo. Tropem Kościuszki podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin, który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię.


Dzieło zostało obsypane deszczem nagród. „Kos” zdobył 9 statuetek na Festiwalu w Gdyni, reżyser Paweł Maślona otrzymał za niego Paszport „Polityki”, a w ramach Polskich Nagród Filmowych „Orły” obraz wygrał w sześciu kategoriach.


Wstęp


Wstęp bezpłatny. Pokaz odbędzie się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek udostępnionych przez organizatora, które należało zarezerwować poprzez formularz.


Limit miejsc został wyczerpany, ale niewykorzystane rezerwacje będą uwalniane na 15 minut przed rozpoczęciem seansu.


Regulaminy


Regulamin udziału w wydarzeniach plenerowych na Dziedzińcu FINA i Regulamin użyczenia słuchawek


Formularz użyczenia słuchawek - Załącznik nr 1 do Regulaminu użyczenia słuchawek


Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKIDN 800
Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej